Середа, 12.12.2018, 15:16

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Дата

Голова Кам’янець-Подільського міського військово-історичного товариства Олександр Заремба та голова військово-історичного товариства шанувальників історії фортифікації Ігор Данілов розповідають, якими повинні бути справжні чоловіки. Для цього ми попросили відповісти їх на декілька запитань.

1. Чи відзначаєте День захисника Вітчизни? 2. Служіння в армії - обов'язкове для сильної половини людства? 3. Яким повинен бути справжній чоловік? 4. Чи є у Вашому військовому товаристві жінки і яка їхня роль? 5. Що необхідно, аби потрапити в стрій товариства? 6. Чим нині займаєтеся і що в планах?

Олександр Заремба, 34 роки

Закінчив історичний факультет Кам’янець-Подільського педагогічного університету. Працює у відділі маркетингу й екскурсійної діяльності Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. Паралельно - голова вище названого товариства. Одружений, доньці 13 років. Хобі - товариство і все, що з ним повязане.

1. День 23 лютого не відзначаємо, бо не маємо жодного стосунку до Радянської армії. Ставлення до святкування - байдужо нейтральне. Свято українського війська для нас (і для мене особисто) - це 14 жовтня, Покрова. Адже традиції цього свята значно глибші і не такі заполітизовані.

2. Це питання з багатьма гранями. У наш час технології, в тому числі і військові, зробили такий крок уперед, що аби опанувати якусь справу - треба стати справжнім професіоналом. Тому я за професійну армію і не є прихильником загальної військової повинності.
В той же час військова служба має великий виховний вплив на юнака і здатна виховати самостійність, відповідальність, терплячість. Це можна вважати позитивом. Але з іншого боку, не менш ефективно ці ж якості виховують й інші, більш цивільні заняття – наприклад, спорт (до того ж, більш корисний для здоров’я). Тому не вважаю, що армія є обов’язковою.

3. Ключові риси - здатність приймати рішення і нести за них відповідальність. Бути чесним, у першу чергу, з собою. Не люблю малодушність. В поведінці поважаю витриманість. У вчинках - щирість. Головне робити те, що любиш, і любити те, що робиш. При такому підході, мабуть, немає не чоловічих занять.

4. У нашому товаристві жінки присутні переважно як супутниці дійсних членів - чоловіків. Це, мабуть, через те, що все, що ми робимо, переважно має військову спрямованість. І шанувальниць жанру не так багато. Хоча я знаю приклади груп, в яких жінки - повноправні воїни на рівні з хлопцями. Зокрема, беруть участь у відтворенні бойових дій у строю. Думаю, їм доводиться нелегко. Але не бачу в цьому проблеми. Якщо подобається - чому б ні?

5. Бажання і можливість приділяти свій час і сили тому, що робимо - вивченню і відтворенню нашої історії. В нагороду ви отримаєте враження й емоції, які недоступні в щоденному житті. Багато що для себе зрозумієте. Для мене завжди одне з ключових питань: а ким і яким би я був тоді? Пошук відповіді - досить цікавий досвід.
6. Роботи дуже багато. Основні ресурси зараз спрямовані на створення нової групи в рамках товариства - слуг кам’янецького замку першої третини 15 ст., закупку необхідних матеріалів. Також плануємо розпочати тренування зі стрільби з лука та фехтування.

Працюємо над теоретичною складовою дослідження подільської археології відповідного періоду. Завдяки цій роботі фонди музею вже поповнилися кількома досить цікавими експонатами.

Виходить на нове русло тема реконструкції УНР, багато новачків - треба організовувати процес навчання, планувати заняття з теорії тактики. Готуємо відкриття сайту фестивалю «Остання столиця». Група 17 ст. - теж у роботі, працюємо над поглибленням реконструкції побутових моментів, щоб робота мала якесь логічне завершення. Результати підіб’ємо на новому заході, який запланували разом із музеєм на початок травня. Слідкуйте за анонсами.


Ігор Данілов, 55 років

Народився на Поділі, в Новоушицькому районі. Одружений. Сфера інтересів тримається на двох китах – військовій справі та історії. Служив у армії. Історик за освітою. Працював у Кам’янець-Подільському музеї-заповіднику. 1996 року ініціював створення військово-історичного товариства.

1. Бурхливо не відзначаю. Але як особистість я сформувався у системі певних цінностей І навіть якщо 23 лютого не відзначається червоним у календарі - в душі все одно щось залишилося. Тому для мене це знакова дата.

2. Нинішня армія – не зовсім та, якою була раніше: не з тим стилем поведінки, дисципліною та можливостями. Але в мій час, коли йшлося про молодого чоловіка – говорили: «А, він ще в армії не служив» або «Він уже з армії повернувся». Мінялася тональність. Це був певний етап у житті, рубікон, через який переходив юнак, стаючи чоловіком. Розумію, що нині все по-іншому сприймається. Але мені здається, що служба в армії, особливо в тих частинах, які можуть навчити самостійності, не завадить нинішньому поколінню.

3. Можна говорити про шаблонні риси: лицаря, джентльмена. Але, звичайно, справжній чоловік – той, який не боїться відповідальності, котрий готовий захистити свою сім’ю і відповідно, Батьківщину в будь-яку хвилину. Він повинен бути тим стержнем, за який ухопившись, не впадеш.

4. Наші дівчата і жінки займаються переважно культурологічною роботою. Проте їх роль дуже велика, бо вони розбавляють чоловічий колектив жіночою чарівністю і тримають нас у тонусі. Коли проводимо якісь заходи, завжди намагаємося підкреслити високу роль жінки. Навіть під час корпоративів чи постановочних вистав, де кожен веде бій за серце своєї дами.

5. Треба подати заяву, яка буде розглянута на загальних зборах, мати бажання працювати – іноді дуже важко і довго, бути комунікабельним. Як правило, до нас приходять молоді люди, для яких вага і зріст – справа наживна. Хлопці активно займаються спортом. А якщо в когось і є проблеми з м’язовим тонусом – при необхідності він може їх швидко ліквідувати.

6. Займаємось тим, над чим і раніше працювали. Шиються костюми, обладунки. Плануємо надалі проводити благоустрій на Руській брамі. Стараємося трішки розширювати сферу свого впливу. Активно долучилися до розробки та реалізації міжнародного продукту під назвою «Шляхом Гедиміновичів». Хочемо, щоб наш фестиваль «Porta Temporis» став однією з ключових подій у цій програмі. Якось мірою - це рутинна праця, яка іноді видає дуже хороші результати й подобається людям.

Фото надані співрозмовниками.Категорія: Дата | Додав: hroniker (23.02.2013)
Переглядів: 1107 | Теги: Олександр Заремба, День захисника вітчизни, Ігор ДаніловДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net