Середа, 12.12.2018, 14:54

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Дата

Що означає для людства зустріч Божої Матері зі святим Симеоном, відома як Стрітення?

Стрітення - одне з дванадцяти найбільших церковних свят, яке віряни відзначають через сорок днів після народження Ісуса Христа – 15 лютого. За язичницькими звичаями, ця подія сприймалася, як зустріч зими з весною. Але за християнськими празник Господнього Стрітення абсолютно не має ніякого відношення до народних вірувань.

Священик Тарасій собору св. бл. князя Олександра Невського:

- Історію, яка пізніше в церковному календарі отримала назву Стрітення, ми зустрічаємо в першу чергу в Євангелії від Луки. Згідно зі Старим Заповітом, кожну дитину чоловічої статі необхідно було в сороковий день принести до храму, щоб присвятити її Богу. Оскільки діти, зазвичай, у храмі не залишалися, то батьки замість них у жертву приносили ягня, гроші або двох голубів чи горлиць (залежно від матеріального стану родини). Знаємо, що таку жертву принесла Божа Матір разом із праведним Йосифом до Єрусалимського храму.

На порозі храму на них чекав святий старець Симеон Богоприємець (входив до складу 70-ти толковників-перекладачів), котрий сказав слова, що нині співаються на кожному вечірньому богослужінні: «Нині відпускаєш раба Свого, Владико, за словом Твоїм із миром». Тепер Симеон, через кількасот років після того, як дізнався про пророцтво (народження Дівою Сина), міг отримати вічний спокій. Також старець сповістив, що Дитя, яке йому судилося побачити, вийде «на служіння спасіння людей».

Так відбулася символічна зміна Старого Заповіту на Новий; зустріч людства, яке тисячі років чекало на спасіння, з Ісусом Христом, Котрий відпускає гріхи, звільняє людей від влади сатани. Тому нічого спільного зі зустріччю зими з весною Стрітення не має.

За словами отця Тарасія, в день Стрітення відбувається святкове Богослужіння. Всі, хто знаходиться в цей час у церкві, переживають подію зустрічі з Ісусом Христом. Якщо він не народиться в наших серцях, то його народження у Вифлеємі не матиме ніякого значення, так само, якщо ми не зустрінемось із Ним в своєму житті, то й подія Стрітення для нас особисто ніякого значення не матиме.

Крім того, зранку за давньою традицією, пов’язаною з благоговійним відношенням взагалі до всього, що стосується церкви, освячують воду та свічки. «У першу чергу свічка – це жертва Богу, а не вираз в якійсь мірі нашого матеріального стану. Освячення свічок узагалі відбувається постійно впродовж року. Але це - не головне, як на Йордан не головне зануритися в ополонку чи на Великдень освятити паску. Головне – прийти до храму», - зазначив священик.

А тим, хто вірить у народні прикмети, кілька спостережень від наших предків-хліборобів, які казали, що «в цей день зима весну зустрічає, заморозити її хоче, та сама лиходійка від свого хотіння тільки потіє»:

* ясна і тиха погода віщує добрий урожай і роїння бджіл;

* вітер — погана ознака;

* відлига — чекай пізньої весни;

* як на Стрітення півень нап'ється води з калюжі, то жди ще стужі (як нап'ється півень води, то набереться господар біди).

Наші пращури теж освячували вогонь. Але з прийняттям християнства цей обряд переріс в освячення свічок, які впліталися в дідухів (символічні снопи). Вважалося, що вони оберігають людей від напастей, оселю – від природних стихій, а поля – від граду чи буревію.

Освячена на Стрітення вода теж має свою силу. Нею кропили людей і тварин при якихось бідах, лікували рани і внутрішні захворювання, рятували від зурочення та різних відьомських приворотів, кропили господарство «від поганого ока» й для хорошого розпліддя. 

ФОТОКатегорія: Дата | Додав: hroniker (15.02.2014)
Переглядів: 1313 | Теги: Симеон, 15 лютого, Боже дитя, історія зустрічі, Стрітення ГосподнєДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net