Вівторок, 11.12.2018, 07:31

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Дата

Їх було 27 - учасників добровільного Студентського Куреня, які 29 січня 1918 року загинули в битві під Крутами, відбиваючи удар більшовицької армії. Цій героїчній події працівники читального залу №1 ЦБ ім. Затонського присвятили історично-пізнавальну зустріч.


Бій українських студентів під Крутами часто порівнюють з боєм грецьких вояків під Фермопілами - обидва загони пішли майже на вірну смерть проти сильнішого супротивника. Як повідомили глядачам ведучі Тетяна Сафронюк, бібліотекар I  категорії, та Павло Тихонов, диктор радіо та телебачення, відступаючи у сутінках, близько тридцяти студентів втратили орієнтир та вийшли прямо на станцію Крути, вже зайняту червоногвардійцями. За свідченнями очевидців, над 27-ма студентами спочатку знущалися, а потім розстріляли. Учень 7-го класу Григорій Пипський зі Старосамбірщини перед розстрілом перший почав співати "Ще не вмерла Україна", і решта студентів підтримали спів. Музичні номери виконували учні міської школи мистецтв.

Їх не забувають
Довгі роки історія битви або замовчувалась, або обростала міфами і вигадками як в закордонній, так і у вітчизняній історіографії. У 2006 році на місці битви встановили пам'ятник і на 80-річчя випустили пам'ятну гривню. Щороку в пам'ять про загиблих проходить концерт українських виконавців під назвою "Крути. Концерт для ангелів". У 2002 році був виданий CD-диск із композиціями 15 вітчизняних співаків, присвячених битві під Крутами.


Категорія: Дата | Додав: hroniker (12.02.2011)
Переглядів: 971 | Теги: історія, місто, ДатаДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net