Субота, 20.10.2018, 14:52

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Дата

«Хрещення Русі: витоки, історія та майбуття» - під такою назвою у картинній галереї 26 липня за участю науковців, професорів, істориків, громади міста відбувся круглий стіл.

«Імпульсом до проведення такого заходу за ініціативи К-ПНУ ім. І. Огієнка, релігійної громади храму Різдва Христового УПЦ Київського патріархату, історичного музею-заповідника стала ідея підняття рівня національної свідомості, заглиблення у витоки нашого минулого, - наголошує академік УАІН, професор Валерій Степанков. - Важливий факт: перше хрещення відбулося не за Володимира Великого, а ще до появи Рюриковичів – за київського князя Аскольда наприкінці 9 ст. А ми про це забуваємо».

«До Другого хрещення на Русі панував період варварства, язичницькі вірування, - розповідає кандидат філософських наук Анатолій Лубчинський. - Будучи розумним і далекоглядним, князь Володимир, прийшовши до влади, зрозумів, що державу можна побудувати на основі ідеологічної єдності населення. А в цьому відношенні важливу роль на той час могла відіграти тільки релігія. Тому не варто говорити про перше і друге хрещення. Це був важкий болючий етап, який закінчився тим, що наприкінці X ст. наші предки перейшли на стадію духовного розвитку».

Не залишився осторонь цих подій і Кам’янець-Подільський, який сьогодні вважається духовною столицею Поділля. На основі знаменитого плану Кам’янця, виконаного в 1673-1679 рр. Кипріяном Томашевичем, старший науковий працівник музею Петро Болтанюк розглянув розташування храмів різних конфесій на території нашого міста. Так, руські церкви займали північну, південну частини міста, долину, а руська громада проживала дотично до вірменської і польської.

«Таке враження, що руська громада намагалася захистити свої межі, відокремлюючи церквами територію, - говорить науковець. - На плані помітно: католицькі храми зосереджуються в західній частині. Цікава річ: три з них – парафіяльні, решта – орденські. Вірменська громада має на карті три храми. Якщо взяти до уваги, що в цей час з’являються турки, під мечеть перетворено два православних і два католицьких храми».

Питання Хрещення Русі доповідачі круглого столу висвітлювали й у інших дотичних темах – про православну церкву, її українізацію та революційні події 1905-1907 рр. на Правобережній Україні, автокефальний рух на Поділлі у 1921-1936 рр.

Щоправда, дискусію викликало інше питання – «Русского мира», якому був присвячений круглий стіл 2011 року. За словами громадського активіста Едуарда Крилова, ми оминаємо такі гострі теми, хоча на них потрібно більше звертати увагу.

Свої зауваження щодо роботи круглого столу, але вже в плані залучення до таких заходів юнацтва, висловила присутня молодь. На що Валерій Степанков відповів: ніхто не заважає студентам самим організовуватися й активно себе проявляти.Категорія: Дата | Додав: hroniker (29.07.2013)
Переглядів: 2102 | Теги: круглий стіл, Хрещення Русі, річниця, витоки і сьогоденняДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net