Вівторок, 11.12.2018, 07:27

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Фестивалі

З нагоди відзначення 360-річчя битви під Берестечком у с. Пляшева Радивилівського району, що на Рівненщині, відбувся військово-історичний фестиваль «Берестецька варта». Вперше реконструктори відтворили один з епізодів битви 1651 року, в якому козацько-селянське військо Богдана Хмельницького розгромили поляки.

 

Найбільший бій за всю Визвольну війну, в якому взяли участь війська польського короля Яна Казимира II і українські козацько-селянські війська Богдана Хмельницького та його  татарські союзники, ввійшов до історії як битва під Берестечком.

 

У реконструкції взяла участь й делегація Камянець-Подільського міського військово-історичного товариства. Про перебіг відтворення битви, специфіку «Берестецької варти» - від голови товариства Олександра Заремби.

 

- Цьогорічний фестиваль - нова для Берестечка форма вшанування річниці битви. Від Камянця взяла участь делегація у складі 25 чоловік. Окрім нас, були ще представники з Польщі, Білорусі, України, Чехії.

З Берестечком ми знайомі, бо туристами сюди їздили неодноразово. Це досить відоме місце як музей, в якому багато автентичних козацьких речей. А ось в якості реконструкторів тут ми були вперше.

Взагалі, «Берестецька варта» - це така собі спроба знайти альтернативу галасу з політичним підтекстом та мітингам, суперечкам, які влаштовуються там кожного року наприкінці червня. Збираються представники всіх політичних партій, організовують багатотисячні мітинги. Тому адміністрація зараз хоче акцентувати увагу не на політично-націоналістичних, а на історичних мотивах. Тому в подальшому фестиваль бачиться як щорічний...

У битві взяло участь близько 150 реконструкторів – це, порівняно із Камянцем, де в кращі часи було до 500 «вояків», - небагато. Битва тривала теж недовго – близько 40 хв. Практично всі козацькі сили на полі бою були сформовані навколо нас: центральна частина (ми), далі лівий і правий фланги. Я скромно керував козацькою частиною  (посміхається. – авт.).  

Наша група зветься куренем надворної піхоти князів Любомирських – це тип піхоти, яка в середині XVII ст. могла складати частину залоги камянецького замку. Загалом, у військово-історичному товаристві – близько 30 осіб: це група з XVII ст., близько 10 учасників задіяні в групі періоду громадянської війни і така ж кількість займається фехтуванням. Відповідно, у відтворенні битви під Берестечком брала участь секція з історії XVII ст.

Цього року заплановано відзначення 390 річниці Хотинської битви. Є надія, що в її рамках відбудеться реконструкторський захід у Хотині. Приємно зазначити, що для нашого товариства відзначення низки ювілеїв розпочалося в 2008 році відтворенням Корсунської битви, продовжуючи Зборівською, битвою під Збарижем і тепер – під Берестечком. Для нас це вже традиція - відзначати реконструкціями ювілеї найзнаменніших битв.Категорія: Фестивалі | Додав: hroniker (04.07.2011)
Переглядів: 2116 | Теги: Богдан Хмельницький, Берестечко, Битва, Олександр Заремба, військово-історичне товариство, фестиваль, 2011, червеньДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net