Вівторок, 11.12.2018, 07:39

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Фестивалі

Фестиваль військово-патріотичної пісні «Остання столиця», який організував ГПР «Гідність» 23-24 серпня, називали по-різному: і продовженням фестивалю військово-історичної реконструкції, і його доповненням, і навіть конкурентом. Яка ж насправді різниця між двома однойменними фестивалями і якими були мелодії військово-історичної пісні?


За словами організаторів фестивалю військово-патріотичної пісні, це абсолютно інший формат заходу, на відміну від реконструкторського. Основний акцент намагалися поставити на вихованні камянчан саме патріотичною піснею, запросивши на свято виконавців народних, бардівських,  пісень. 23 серпня у церкві Святої Трійці фестиваль відкрив гурт «Хорея козацька» з міста Києва. Хлопці виконували пісні періоду середньовіччя, ренесансу, бароко, ознайомили з композиціями на історичну тематику та піснями українських січових стрільців.


Взяти участь у фестивалі запросили також автора та виконавця Віктора Цимбалюка з Хмельницького, дует «Простір музики» з Києва, лідера гурту «Пропала грамота» Павла Нечитайла, лідера гурту «Самі свої» Олега Сухарєва з Кам’янця-Подільського, бандуриста Дениса Сагірова з Києва та інших, котрі, на жаль, не змогли приїхати. Поки одні насолоджувалися класичними піснями в народному стилі «Хореї козацької», в Тринітарському костелі бардівськими мелодіями радував кам'янчан «Простір Музики» та Віктор Цимбалюк.


Саме так завершився перший день фестивалю. Продовження відбулося наступного дня біля хреста храму Різдва Христового, де пройшов урочистий молебень за Україну. Cпогадами тих часів поділилися з присутніми cвідки та нащадки національних визвольних змагань 1917-1921 рр. у конференц-залі НіАЗ «Кам’янець».

Коментарі

Олена Кузема, директор Департаменту гуманітарної політики:

- Важко сказати про те, кому саме належала назва «Остання столиця», під якою і було проведено фестиваль військово-історичної реконструкції. Найпростіше звернутися до першоджерел, зокрема до мемуарів учасника подій періоду національно-визвольної боротьби Ісака Мазепи, котрий описував буремні роки національно-демократичної революції, зазначаючи, що період 1919 року з червня по листопад – це кам’янецький період останньої столиці УНР. Ось звідки назва. Ніхто з сучасників не є її автором. Чому провели «Останню столицю» до Дня Незалежності? Із відкриттям туристичного сезону Василь Олександрович (заступник міського голови Василь Сукач. – авт.) розпочав переговори з нашим земляком Олександром Зарембою, котрий очолює військово-історичне товариство і має зв’язки з подібними групами реконструкторів. Для нас усіх було б краще, якби проведення двох фестивалів співпало в днях. У листі-зверненні до міського голови ще в червні ГПР «Гідність» висловив прохання дозволити провести до 20-ї річниці Незалежності України саме пісенно-мистецькі патріотичні заходи,  а не фестиваль «Остання столиця». Тому такий дозвіл міська рада надала, адже коли долучаються до проведення схожих заходів громадські організації, це тільки вітається. Ми не могли передбачити іншого.

Василь Сукач, заступник міського голови:

- Чому ми провели фестиваль військово-історичної реконструкції «Камянець - остання столиця УНР» в суботу? Люди, котрі приїхали з різних міст України, не могли бути присутніми на фестивалі в інший день, зокрема в середу. Тому ми вирішили військово-історичний фестиваль приурочити до Дня Незалежності і провести його у вихідні. Зрозуміло, якби все це відбувалося 24 серпня, було б краще, але тоді ми не змогли б зібрати реконструкторів з інших міст України. Якби будь-яка громадська організація звернулася до Департаменту гуманітарної політики з проханням включити їхні заходи в проведення військово-історичного фестивалю, з нашого боку проблем би не виникало.


Олег Демчук, координатор ГПР «Гідність»:

- Пропозиція провести військово-історичну реконструкцію виникла в Олександра Заремби. А організувати фестиваль військово-патріотичної пісні, видати туристичний путівник – це була моя ідея. Маючи вже єдину спільну концепцію проведення фестивалю «Остання столиця», у зв’язку з фінансовими проблем ні в 2009 р., ні в 2010 р. нам не вдалося її реалізувати. Цього року міською владою було задекларовано право на проведення фестивалю до Дня Незалежності. Ми відходили від цієї дати, тому на 23-24 серпня запланували військово-патріотичні заходи. ГПР «Гідність» дивиться на формат «Останньої столиці» значно ширше, ніж на просто фестиваль. Це комплекс заходів, який складається з дев’яти окремих напрямків: перейменування вулиць, встановлення меморіальних дошок, відновлення певних експозицій, фестивалю, військово-патріотичної пісні, нових туристичних маршрутів, публікацій книг періоду УНР. Ми хочемо, щоб формат «Останньої столиці» став платформою для формування української нації, зокрема в камянецькому середовищі.Категорія: Фестивалі | Додав: hroniker (24.08.2011)
Переглядів: 1184 | Теги: Остання столиця, військово-патріотична пісня, УНР, фестиваль, КамянецьДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net