Субота, 20.10.2018, 14:19

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Фестивалі

  У вігвамах ночували, з Орестом Лютим (він же Антін Мухарський) спілкувалися, на гігантські дерев’яні скульптури надивилися і навіть у Дністрі скупалися – п’ятого липня туристичний комплекс «Услад», що знайшов своє пристанище в Сокиряському районі Буковини, запросив нас на скульптурний симпозіум «PETRAMANIA».

 

  Цього року симпозіум, уже восьмий за рахунком, знову проходив біля Дністра, на території затишного і мальовничого ТК «Услад» паралельно з традиційним тут фестивалем «Купальське коло». Митці з кількох міст України трудилися два тижні, аби перетворити мертві дерева на скульптурні шедеври висотою у кілька метрів.

 

  Наприклад, у кам’янчанина Івана Кляпетури вийшов «Сомик», у Сергія Кляпетури – «Водний муж, той, що греблю рве». Андрій Кліщ працював над коником річковим – «Тіпоканом», який була визнаний найкращою роботою симпозіуму. Олександр Лузан із Антрациту залишив свій «слід» на «Усладі» у вигляді «Солохи», Степан Дутчин (м. Калуш) прикрасив територію туристичного комплексу скульптурою «Берегиня», а франківчанин Богдан Гладкий – кентавром.

 

  За словами виконавчого директора арт-проекту Славка Полятинчука, для скульпторів подібні заходи – не просто відпочинок, а можливість поспілкуватися й набратися досвіду один в одного. Тим більше, що збираються разом вони вкрай рідко.

  І саме природа, її енергія заряджають позитивом, силами й новими ідеями. А ще важливу роль відіграє патріотизм. Ось цією складовою забезпечив усіх гостей, що прибули сюди відзначати Івана Купала, професор антропології Орест Лютий. У рамках проекту «Лагідна та сувора  українізація» він відіграв півторагодинний концерт.

  «МОСКАЛЬ - ЦЕ ЗАГАРБНИК І КАТ»

  «У мене були пісні, написані ще в часи армійської служби. 2011 року під час проведення одного заходу в паузі до мене підбігла дружина одного ювіляра і почала кричати, щоб я не смів розмовляти українською в присутності її гостей. Я почервонів як внутрішньо, так і зовнішньо. Коли таке дозволяють говорити в рідній країні, - зрозумів, що мені оголосили війну на особистісному рівні. Чесно, не чекав на популярність цього проекту. Але для мене це був радикальний спосіб сказати, що я – українець», - розповідає Антін Мухарський.

  Орест Лютий – вигаданий персонаж, самітник, неодружений, антрополог, який інколи вибирається в патріотичні місця, що потребують його присутності; альтер-его Антіна Мухарського. «Коли нам закидають, що ми вживаємо багато ненормативної лексики, я відповідаю, що на війні – як на війні. Більш ніж упевнений: коли закінчиться війна - проект відійде в історію», - говорить шоумен.

  Однак свій слід в історії він залишить, хоча б у формі антропологічних визначень. За словником Ореста Лютого, москаль - загарбник, наволоч і кат, хохол – «продажна тварюка, яка підлягає під москаля»; малорос – взагалі «ганьба вкраїнської раси,.. КДБістів нащадки, комуняцькі потвори», а кацап - особа слов’янської національності, яка після декількох літрів міцного алкогольного напою дивним чином віднаходить у собі загадкову російську душу».

  Гості фестивалю позитивно відреагували на патріотизм Ореста Лютого, а деякі цитати сміливо повторювали за ним. З якою силою – ми відчували навіть, повкладавшись спати. До речі, реконструктори, що відтворювали на попередньому святі індіанський побут, залишили після себе три тіпі – намети у формі конуса, в яких жили північноамериканські індіанці, а однієї ночі і ми. Категорія: Фестивалі | Додав: hroniker (07.07.2014)
Переглядів: 1192 | Теги: Орест Лютий, хохол, кацап, професор антропології, «Petramania», Антін Мухарський, туристичний комплекс Услад, малорос, МоскальДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net