Четвер, 15.11.2018, 23:47

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Кіно

Кам’янецькі реконструктори за участю восьми аматорських акторів зняли короткометражний містичний самурайський бойовик. В основі дев’ятихвилинного фільму – однойменна п’єса «Йоко та самураї» сатиричного драматурга і художника Леся Подерев’янського.

Кадри із к/ф "Йоко та самураї"


    Самурайська ідея-фікс

              Кам’янець-Подільське військово-історичне товариство та студія «Яд» Ігоря Гаріна вирішили продовжити традицію трагікомедії і карнавалу. За сюжетом, безпринципний самурай Ісідзукурі наймає за чотири ре і дванадцять бу кілера Сімамурі, щоб убити Бабайоту. У бурлеск-фільмі, який зняли реконструктори, самураїв замінили козаки, а сакуру – яблуня.  Усе це прийшло в голову одному із засновників фестивалю Terra Heroica Павлові Білоусу. За його словами, він три роки носився з ідеєю зняти цей фільм, набридаючи операторам та знайомим. «Якщо задуматися, то українці знають про українську культуру стільки ж, скільки про японську. Вони думають, що козаки – це дядьки у вишиваних сорочках і червоних шароварах із шаблею на конях. Щоб провести паралель між Японією та Україною, я вирішив самураїв зробити козаками. По допомогу звернувся до камянецьких реконструкторів», - розповідає продюсер фільму Павло Білоус.

Задум припав до душі оператору Дмитру Глухенькому та режисеру Ігорю Гаріну. Свого часу ці хлопці навчалися у київському національному університеті театру, кіно і телебачення. «Я трохи переробив сценарій, адаптував його під кіно. У той же час зберегли дух, властивий творам драматурга», - розповів Ігор Гарін. До речі, озвучує фільм сам Лесь Подерев’янський.

Голий ентузіазм, плюшевий звір і 20 гривень

              Автори фільму дійсно намагалися не відступати від тексту п’єси. Ненормативна лексика підсилює її сприйняття. За комічною епатажністю, певно, хотіли приховати філософський зміст, передати те, про що не говориться між рядками твору. Чого варта тільки фраза: «А шо робиш, Йоко? – Та пру. – А я сру». За постановкою фільм подолян серйозним назвати важко. Чорного кота замінює плюшевий ведмедик. Замість відкушеного вуха в зубах у Йоко — вареник. Чайну церемонію взагалі переробили, такого у Подеревянського немає. Самураї багато разів використовують одні й ті ж пакетики. Японці були б «у шоці». До речі, самовар, який роздмухували чоботом, оператор Дмитро Глухенький позичив у місцевого кашовара.

Однак у «короткометражці» використовуються костюми і шаблі справжніх козаків–самураїв. Тут варто згадати ще й акторів, які згодилися працювати всього навсього за вареники і пакетики чаю. Самурая Бабайоту зіграв сам продюсер Павло Білоус, його жінку Йоко, і мабуть, відьму, Аліна Мойсеєва, найманого вбивцю-самурая Сімамуру Антон Єрешко, ще одного самурая Ісідзукурі – Дмитро Гурський, самурая Ямото, якому Йоко відкусила вухо – Віктор Годний.

Режисер Ігор Гарін відразу попередив, що є дві категорії людей: ті, хто люблять Подерев’янського і всі решта. Фільм для перших: «Це вільне кіно, зняте, незважаючи на жодні правила кінематографії».

 Категорія: Кіно | Додав: hroniker (11.02.2011)
Переглядів: 1381 | Теги: кіноДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net