Вівторок, 11.12.2018, 08:17

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Кіно

6Використавши унікальні інтерв’ю колишнього співробітника СБ, зв’язкової УПА та особистого охоронця Романа Шухевича, донецький режисер Віталій Загоруйко зняв першу документальну стрічку про одну із найбільших професійних та засекречених підрозділів ОУН - «Служба безпеки ОУН. Зачинені двері». На запрошення Клубу української інтелігенції цю картину автор декількох десятків документальних фільмів та телевізійних передач презентував і в Кам’янці-Подільському.

Перш ніж взятися за написання сценарію, Віталій проконсультувався з істориками - Володимиром В’ятровичем і Русланом Забілим, котрі потім взяли безпосередню участь у зйомках фільму. Принципова позиція автора щодо картини – по-перше, це не мала бути «агітка», по-друге, використана лише достовірна інформація.

У зв’язку з надзвичайно щільним графіком роботи, незапланованими природними умовами, психологічно важкими записами інтерв’ю стрічку знімали зранку до ночі. Наприклад, в один день було відзнято дев’ять сцен, що фізично дуже складно витримати. Більшість акторів – непрофесійні, члени товариства пошуку жертв війни «Пам’ять». «Але я був у захваті від хлопців і дівчат, які в нас знімалися, від того, наскільки вони вміють перевтілюватися. Дуже «натурні» актори», - усміхається режисер.


Незважаючи на те, що Віталій Загоруйко родом із глухого донецького села Новоукраїнка Мар’їнського району Донецької області, «Службу безпеки ОУН» на Сході він не презентував, і за його словами, навіть бажання робити цього немає.

Фільм транслювався вже на «5 каналі», також є попередня домовленість із керівництвом каналу «TVi».

- Світ людей – як світ тварин, де кожен бореться за своє існування, - говорить Віталій Загоруйко. - Кожному хочеться жити, от і йде боротьба за місце під сонцем. Західні українці не захотіли бути тваринкою серед великих політичних хижаків, через що і виник національно-визвольний рух як реакція на зовнішній тиск.

Готуючи цей фільм, я в першу чергу намагався створити неполіткоректне, чесне і справедливе, але при цьому українське кіно. Особливість документалістики в тому, що вчишся спілкуватися з людьми, розрізняти, коли тобі брешуть і коли кажуть правду. Бандерівці, з якими розмовляли, були щирими, а нкведешники - очі під час розмови відвертали. Тому я вірю бандерівцям, але не вірю НКВД, хоча їм теж треба давати слово. Хай поговорять, але вони не хочуть, чомусь…»

На жаль, у нашій державі недостатньо художніх, документальних стрічок, після перегляду яких хотілося б гордитися Україною, а не соромитися її. У нас багатюща і надзвичайно цікава історія, але треба знімати такі документальні фільми, писати такі художні книги, від яких не можна було б відірватися. Все, що відзняте в Україні на тему української історії, виглядає приблизно так: бандура, вусатий дядько лежить десь під осокором. Такі фільми дивитися не можна. Тому коли я взявся за зйомки «Служби безпеки ОУН», достатньо складної і за ідеєю, і за тематикою, намагався привабити й молоду аудиторію, наприклад, за допомогою рокової музики, нотки якої звучать у стрічці. Жодних бандур і балалайок. Лише так ми можемо зацікавити молодь історією.
Категорія: Кіно | Додав: hroniker (02.03.2012)
Переглядів: 1496 | Теги: Камянець, Служба безпеки ОУН. Зачинені двері, режисер, Віталій ЗагоруйкоДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net