Середа, 23.05.2018, 12:03

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Література


Рік 2011 Верховна Рада України проголосила роком Української Першокниги. Було прийнято і відзначення на державному рівні 450-ї річниці Пересопницького Євангелія. Центральна бібліотека теж долучилася до святкування.

На інформаційно-пізнавальний вечір запросили учнів НВК №8. Провідні бібліотекарі розповіли про появу книги, її мовознавче, історичне та духовне значення.

 

ДОВІДКА

Пересопницьке Євангеліє – один із найвідоміших європейських перекладів Святого Письма ХV-ХVI століть рідною мовою. З церковнослов’янської тодішньою письмовою староукраїнською мовою Євангеліє переписав чернець Михайло Василієвич у 1556-1561 роках.

Пересопницьке Євангеліє являє собою манускрипт вагою 9,3 кг, форматом 38х24 см, складається з 482 пергаментних листів, оправлених у дубові дошки, обтягнуті зеленим оксамитом. Текст виконаний темно-коричневим чорнилом із застосуванням червоної фарби для нумерації розділів, виділення початкових літер (буквиць), а також різних приміток на полях. Нині Євангеліє зберігається в Центральній науковій бібліотеці АН України ім. В.І.Вернадського.

Фото з http://www.istpravda.com.ua/digest/2011/07/8/45203/

http://prostir.museum/images/image001%281%29.jpg

 Категорія: Література | Додав: hroniker (10.11.2011)
Переглядів: 1736 | Теги: річниця, Пересопницьке Євангеліє, ЦБДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net