Середа, 14.11.2018, 03:19

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Література

Відколи народився сатирик і байкар Микита Годованець, минуло 120 років. Цю дату не змогли оминути краєзнавці та музейники Кам’янця. Тож приурочили події - зустріч у літературній залі картинної галереї, паралельно згадавши інших ювілярів.

«Особисто познайомився з Микитою Годованцем 1965 року, коли став студентом історичного факультету. Батько якраз вступав у Спілку письменників і звернувся до нього за рекомендаціями, взявши мене з собою. Запам’ятав Микиту Павловича таким, яким він є у цій залі – за друкарською машинкою, життєрадісним, веселим й іронічним. Показував мені переклади Езопа на українську мову», - згадує доктор історичних наук Лев Баженов.

«Всі інші або просто навчалися в Кам’янці, або деякий час працювали, або взагалі були тут проїздом. А Микита Годованець жив у нашому місті цілих 20 років. Причому дуже непомітно. Його знало мало кам’янчан, окрім колег-байкарів, - продовжує бібліотекар історичного музею-заповідника Валентина Вінюкова. – А Тамара Сис-Бистрицька (подільська краєзнавиця) з простої події вміла зробити легенду».

«Познайомилася з Тамарою, на жаль, в останні роки її життя. Недаремно називали її музичною енциклопедією, - говорить професор кафедри педагогіки та методик дошкільної і початкової освіти К-ПНУ ім. І. Огієнка Майя Печенюк. – Записувала все, що вона знала, зокрема й пісні. Тамара Сис-Бистрицька мала феноменальну пам’ять: завжди виконувала пісню в тій тональності, в якій співав її народ».

Згадали гості вечора також про Осипа Назарука, Тереня Масенко, Євгенію Гінзбург, Ольгу Мак. А Славко Полятинчук, продовжуючи акцію громадсько-політичного руху «Гідність» «Подаруй бібліотеці книгу», втішив музей і картинну галерею туристичними, краєзнавчими путівниками та фотоальбомами, переважно польською мовою.

До слова: 2008 року в картинній галереї було відкрито меморіальну кімнату Микити Годованця. Нині ж це - літературна зала, яка розповідає про письменницькі події та їх героїв, життя і творчість котрих була пов’язана з нашим містом, починаючи від середньовіччя й до сьогодні. Категорія: Література | Додав: hroniker (26.09.2013)
Переглядів: 1476 | Теги: літературна зала, Тамара Сис-Бистрицька, Микити ГодованецьДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net