Субота, 20.10.2018, 14:45

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Література

  Видання, на яке чекали історики, архітектори, художники і музиканти, реставратори й учені, нарешті побачило світ. Колекцію унікальних літографій Наполеона Орди з фондів НІАЗ «Кам’янець» презентували учора, першого травня.

 

Корсунь.

  Наполеон Орда як художник, літератор, композитор відомий не лише в Україні, а й у Росії, Литві, Білорусі, Польщі. Його архітектурна спадщина з пейзажами нашої держави – це 177 творів, що дійшли до наших днів. І аж 123 літографії зберігається у фондах нашого історико-архітектурного заповідника.

  Сьогодні його роботи – часто єдине джерело для відновлення і реставрації численних пам’яток архітектури, зокрема Андріївської церкви в Києві, костелу Івана Предтечі в Білій Церкві, замків у Дубному та Острозі. Бо те, що Наполеон Орда зафіксував у 19 ст., нині як правило, або пошкоджене, або піддалося історичним нашаруванням.

  Перший випуск із колекції творів Наполеона Орди присвячений Подільській губернії й умістив 20 репродукцій літографій з видами подільських фортець, храмів і палацово-паркових комплексів.

 

Кам'янець-Подільський. Сади Яна де Вітте

  Праця підготовлено згідно з угодою про співпрацю між Замком Князів Поморських (м. Щецін, Республіка Польща) та НІАЗ «Кам’янець». Підтримали цю ідею й долучилися до її реалізації також доцент кафедри мистецьких дисциплін Інна Березіна та ТОВ «Друкарня «Рута»».

  Є задум продовжити цю серію працями майстра про Волинь і Галичину. А до видання вже виявили бажання долучитися й колеги із Західної України.

  До речі, у конференц-залі НІАЗу (вул. П’ятницька,) можна переглянути виставку планшетів «Архітектурна спадщина України у творчості Наполеона Орди» за однойменною монографією Інни Березіної.Категорія: Література | Додав: hroniker (02.05.2014)
Переглядів: 1349 | Теги: Наполеон Орда, видання, колекція літографій, Подільська губерніяДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net