П`ятниця, 19.10.2018, 10:17

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Література

«Мальовану історію незалежності» в портретах, коміксах і картах нещодавно видали брати Капранови, з якою і відправилися у тур містами України. Кам’янець-Подільський став першим, де відбулася її презентація. Напередодні у Львові на Форумі видавців книгу розмели за чотири дні.

«Здивував хлопчик років 12-14, котрий підійшов до нас у  Львові й упізнав на книзі татарський герб, - розповіли брати Капранови 23 вересня під час зустрічі зі студентами і викладачами на історичному факультеті К-ПНУ ім. І. Огієнка. - Наймолодшому читачеві, якому підписали  «Мальовану історію», було всього два дні. Найстаршому – 89 років». Тож судячи з усього, видання дійсно можуть читати як дорослі, так і батьки. 

Щоб полегшити виклад історії України, брати Капранови пішли не науковим шляхом, а літературним, хоч і наситивши сторінки фактажем. Їх, до речі, в книзі – 80 або 38 розворотів. Кожен розворот – це один період чи епоха. Відповідно історію України письменники розділили на 38 періодів.

«Для нас гортання сторінок – це нормально. Але більшість із вас, зокрема молоде покоління, виросло в екранній культурі, для яких «читати далі» не існує. Один екран – одне твердження. Тому в цій книзі немає жодного переносу», - зазначають брати.

Один період описується завжди в однаковому форматі. Справа внизу – карта в одному й тому ж масштабі, на який нанесені кордони сучасної країни і навколо них позначені землі чи держави, про які йдеться. Зліва вгорі – головний герой, з якою пов’язані та чи інша епоха. Також тут є комікси.

«При написанні цієї роботи нас консультували історики, зокрема Володимир В’ятрович культурологи, філософи. Одне з основних 

  джерел, яким ми послуговувалися, – історія української літератури Сергія Єфремова. Тому що, на нашу думку, історія – аж ніяк не набір фактів, - упевнені автори. – І до того ж «Мальована історія незалежності» – не історичне дослідження, а межа між літературою та історією, на яку можна нанизувати більш глибокі знання». 

До прикладу, Капранови вважають, що демократія – це мистецтво знімати владу, а не обирати. І якщо відродити стародавню традицію кочівників, тоді нам не буде важливо, хто переможе на виборах. Адже ми зможемо його зняти. 

Після годинного виступу в одному з залів історичного факультету гості роздавали автографи й підписували за 50 грн свою нову книгу. А от

буквально через кілька годин в абсолютно іншому форматі й іншому місці (арт-пабі «Дві бочки») вони презентували свою музичну програму «Дзен.ua». Брати Капранови постали в образі кобзарів-реперів. Співали і читали реп вони під кобзу і дудку на поезію подолянина Сергія Татчина. «Вірші Татчина – самі по собі вже є музикою. І нам залишилося тільки додати до них кілька нот», - раділи брати.

Приїздом братів Капранових ГПР «Гідність» і Клуб української інтелігенції розпочали цикл осінніх зустрічей із відомими людьми країни.Категорія: Література | Додав: hroniker (24.09.2013)
Переглядів: 907 | Теги: Мальована історія незалежності Укра, Презентація, брати КапрановиДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net