Середа, 14.11.2018, 04:12

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Література

  От і з’явилася у Кам’янці перша відкрита вулична бібліотека. Телефонну будку поруч із стейк-хаусом «Лондон» трансформували у книжкову. Сьогодні відбулося її урочисте відкриття.

  Відтепер кожен може долучитися до такого популярного у світі літературного напрямку, як буккроссинг – обмін книгами. Місцевий осередок street workout спільно з адміністрацією стейк-хаусу «Лондон» вирішили не давати залежуватися книгам, а пустити їх світом. І допоможе це зробити колись телефонна будка, а тепер - вулична бібліотека.

 

  Вже у день відкриття її заповнили кількома десятками художніх книг. Тут можна було доторкнутися до Франца Кафки, Ф.С. Фіцджеральда, Жюля Верна, Пола Догерті, інших.

   А щоб шлях до бібліотеки не видався довгим і нецікавим, креативна група від фестивалю «Республіка» намалювала кількаметрову літературну доріжку, яка й веде до самої будки.

 

  «Ми хочемо, щоб люди більше читали, обмінювалися думками, залишали свої відгуки, а з ними і власну книгу, яку б вони радили іншим. Так бібліотека постійно оновлюватиметься, - говорить один із авторів ідеї, власник «Лондона» Георгій Телятицький, котрий і сам поставив цього дня у будку кілька книг художнього напрямку. – У мене є ідея, щоб в Кам’янці було близько ста таких бібліотек. Не обов’язково, щоб вони мали вигляд телефонної будки. Можна покреативити і знайти дуже багато цікавих форм».

   Будку на ключ не зачинятимуть. Ініціатори проекту вважають, що в цьому і вся суть бібліотеки – бути максимально доступною для людей.

 

  «Ми не хочемо робити запобіжних заходів. Адже якщо вони є, значить потенційно готові до того, що люди будуть красти книги, нібито нічого іншого ми від них не очікуємо. Тоді втрачається весь сенс акції, - додає автор ідеї та представник вуличного спорту Арсеній Даниленко. - Якщо хтось захоче стягнути щось – нехай, зате стане розумнішим на одну прочитану книгу. Крім того, гопники, алкоголіки і наркомани навряд чи полізуть до цих книг. Будемо потрохи вчити людей».

  Відкрили вуличну бібліотеку урочисто – з перерізанням червоної стрічки та спортивно – з кількахвилинним шоу-номером від команди «STREET KNIGHTS».Категорія: Література | Додав: hroniker (03.08.2014)
Переглядів: 1091 | Теги: буккроссинг, вулична бібліотека, стейк-хаус «Лондон», street workoutДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net