Середа, 14.11.2018, 03:19

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Література

 У червневу п’ятницю 13-го  мені довелося тримати в руках перший випуск літературно-мистецького альманаху «Phoenix» - цілком реальне, а не міфічне видання, яке обіцяє стати справжнім культурним поводирем для поетів і прозаїків міста.

  Нове видання презентували у Вірменському дворику в присутності наукових співробітників історичного музею-заповідника, творчої інтелігенції міста. Його засновниками і авторами стали переважно студенти та випускники К-ПНУ ім. І. Огієнка. Очолив команду ентузіастів головний редактор альманаху, краєзнавець Ігор Старенький, його заступник - журналістка-письменниця Віоліна Ситнік, а також однодумці із редколегії - Лілія Надвідна, Інна Мисюра, Вікторія Дубчак, Ольга Зьомко.

  «Phoenix» (це майже 70 сторінок поетичних і прозових творів, інтерв’ю з відомими письменниками сучасності) «народжений» у міцній палітурці з хорошим офсетним друком, зверстаний у сучасній програмі. А практично всі ілюстрації, як і логотип, - авторської розробки Ольги Комарової.

  Чому ж альманаху дали таку назву? «Ідея створення літературно-мистецького альманаху довгий час практично витала в повітрі у Кам’янці, - розповідає Ігор Старенький. - На превеликий жаль, всі спроби, які були зроблені в цьому напрямку, провалювалися. І хіба не схожий наш альманах на міфічного Фенікса, коли оця творча справа кожного разу перетворювалася у попіл, щоб потім відродитися».

  Над створенням цього видання працювала величезна команда. Не один день і місяць вона «відточувала» ідею нового літературного проекту, незважаючи на ризик, що переслідує багатьох засновників друкованих видань. Однак бажання мати у Кам’янці власний журнал, де моли б публікуватися письменники-початківці, перемогло всі сумніви. І вже за кілька годин напередодні презентації першого тому «Phoenix’а» увесь тираж був розкуплений. Хоч і вартує один примірник небагато-немало – 40 грн.

  У планах засновників літературного проекту – розвивати не тільки композиційне, але й змістове наповнення «Фенікса». Окрім творчих доробків місцевих авторів, на сторінках альманаху публікуватимуть також твори сучасних українських письменників. А бажаючим долучитися до команди авторів - звертатися в адміністрацію Інтернет-спільноти (http://vk.com/public68900523) або на електронну пошту - phoenix_almanach@ukr.net

 

Нагородження учасниці літературного конкурсу "Мій Кам'янець"Категорія: Література | Додав: hroniker (13.06.2014)
Переглядів: 1104 | Теги: Кам'янець, альманах «Phoenix», Презентація, перший томДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net