Четвер, 15.11.2018, 23:47

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Література

Український дослідник, науковець, письменник, лауреат державної премії 2011 року за книгу «Країна Моксель, або Московія» Володимир Білінський зустрівся зі студентами К-ПНУ ім. І. Огієнка, викладачами, істориками.

Дослідник, родом зі станції Дунаївців, прибув до Кам’янця-Подільського дев’ятого жовтня на запрошення згаданого університету, який саме відзначає 95-річчя від дня заснування, а також ГО «Просвіта», ГПР «Гідність», Клубу української інтелігенції.

У своєму виступі в актовій залі історичного факультету письменник детально зупинився на викладенні історії різними школами. «Те, про що я говоритиму, не є ні антидержавними, ні антиісторичними твердженнями. Ви можете погоджуватися з ними або ж ні, - зазначив він. – В історії існують школи, закладені ще в 15-16 ст. Її виклад був запропонований ще тоді, коли Московська імперія ставала на ноги і перейшла на бік священної Римської імперії».

За словами Володимира Білінського, Кам’янець-Подільська і Львівська школи істориків завжди були одними з кращих, від усіх інших їх відрізняє патріотизм: «І ви мусите «відловити» нашу історію. Бо ту науку, що вивчав я, мій батько, нав’язала нам російська імперія, якій у свою чергу – поляки».

До речі, у бестселері «Країні Моксель, або Московія» Володимир Білінський доводить, що «історія Росії (Московії) фальсифікувалася з метою вивищення великоруського народу й применшення ролі інших націй, зокрема й української».

Після університетської зустрічі письменник провів ще одну, але вже неформальну – в арт-пабі «Дві бочки», що в Старому місті.Категорія: Література | Додав: hroniker (10.10.2013)
Переглядів: 1124 | Коментарі: 1 | Теги: письменник, Зустріч, історик, або Московія», Володимир Білінський, «Країні Моксель1 KamPod   (15.10.2013 12:15)
Також була зустріч письменника в ПДАТУ. Цікаві погляди у цієї людини і мова така захоплена що хочеться йому вірити

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net