П`ятниця, 25.05.2018, 02:15

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Музика

У середу, 21 березня, до Кам’янця завітав справжній український мандрівний співець, кобзар Віктор Пашник. У хоровій залі музично-педагогічного корпусу К-ПНУ ім. І. Огієнка у його виконанні під акомпанемент бандури та гітари прозвучали народні, авторські, й написані друзями-колегами пісні українською та білоруською мовами.

 

Поки кобзар налаштовує струни, розповідає про себе:

- Родом я із села Кулачківці Снятинського району Івано-Франківської області. У вашому університеті навчався в 1993 році. Потім чкурнув до Чернівецького на кафедру музики та українознавства. З 2004 року подорожую Україною, Росією, Європою, Середньою Азією, Прибалтикою. Об’їздив світ (поки не весь, - усміхається), показав себе. Траплялися різні ситуації, кожен день був екстремальним. Інколи доводилося рятувати своє життя. Але, як бачите, зараз сиджу з вами і граю для вас концерт. І так 2007 року зрозумів, що свого янгола-охоронця я використовую не за призначенням, тому повернувся у рідне село. 

 

Прозвучала перша мелодія. І хто б міг подумати, що під бандуру можна співати такі гарні пісні. Неймовірна акустика в залі плюс надзвичайно сильний і разом з тим приємний голос Віктора Пашника дорівнює потужному виконанню і звучанню народних пісень - «Била мене мати», «Пироги», «Ніч яка місячна».

 

Розповідав кобзар не лише про свій дім і мандрівки, а й погляди на життя, філософські міркування щодо нинішньої ситуації в Україні та за кордоном. Не нав’язливо і не закликаючи до чогось, лише з любовю до рідного краю.

- Не кожен, хто бере в руки бандуру є бандуристом, - каже мандрівник. – Але я з тих, хто не покидає дитячі мрії. Я хотів їздити з бандурою світом і співати для чужоземців, аби вони почули українську пісню, я зробив це; я мріяв про славу та визнання, я їх отримав. Тепер я мрію про щасливу сім’ю, але можна й зі славою )


Про концерт у Кам’янці Віктор Пашник думав уже давно. Мабуть, надихають рідні стіни. Та й неможливо забути той заклад, викладачі якого тебе так оберігали і налаштовували на правильний шлях. У мандрівного співця є пісні, ідеї яких народжувалися саме в цьому залі. І ви знаєте, не відчути це було просто неможливо. Наче в цьому залі він усе життя і проспівав. Гармонійно поєднувалися і коментарі Пашника, і його гра, і акустика, і навіть присутні. За дві години всі ніби поріднилися.

 

Пашник бере у руки гітару і виконує авторські пісні, дуже гарні ліричні, гумористичні, сатиричні й драматичні. Чого тільки не вистачає в репертуарі мандрівника, а це близько 30 пісень. З ними він виступає і під відкритим небом на вулицях та в парках, і на корпоративних вечірках, і перед рідними та друзями (котрі його як бачать, чому кажуть: «Ох цей Пашник»), і навіть діткам у школах. Одного разу, коли в якомусь закладі вчителька сказала, що для них співатиме справжній кобзар, учні здивовано запитали: «Тарас Григорович Шевченко?» Пашник себе ні з ким не порівнює, бо він сам по собі, він не такий, як інші. І в цьому – його талант.

 

- 2009 року я цілий сезон провів у Москві на Арбаті. За 3 місяці до мене жодного разу ніхто зі злодіїв чи правоохоронних органів з поганими намірами не підійшов. Казали: «Зірка Арбату». Ось так за кілька місяців можна стати своїм, - каже Віктор Пашник.

Кілька днів тому кобзар-мандрівник дав такі ж концерти у Рівному та Львові. Одразу після сьогоднішнього – на потяг і до Харкова. Але, що ще не втілив у життя співець, то це не заспівав на Камчатці. Хоча, судячи з вміння реалізовувати мрії, йому це вдасться.

ПЕРСОНАЛЬНИЙ САЙТ ВІКТОРА ПАШНИКАКатегорія: Музика | Додав: hroniker (20.03.2012)
Переглядів: 1231 | Теги: мандрівник, Кам'янець, концерт, Кобзар, Віктор ПашникДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net