Неділя, 09.12.2018, 21:02

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Музика

Ці слова голови Львівського лірницького цеху Михайла Хая, певно, найвиразніше передають характер концерту, який відбувся 26 квітня в музично-педагогічному корпусі К-ПНУ ім. Івана Огієнка. Разом із лірником Хаєм зіграти та заспівати канти і псальми, історичні, кобзарські, лицарські, богомільні пісні й невольничі плачі приїхали голова Київського кобзарського цеху Микола Товкайло і Заслужений артист України Тарас Компаніченко.

Концерт, який організував Кам’янець-Подільський клуб української інтелігенції, видався напрочуд сильним у змістовому плані. Учасники виступали по черзі. До прикладу, Михайло Хай виконував більше голосливі пісні та плачі. А навіть якщо й веселіше щось – то все одно про біду.

«Мені часто закидають, що граю в одній тональності. Мовляв, чому я на лірі не граю Баха? - каже Хай. – Але Господь створив ліру і бандуру саме для епічних пісень, - продовжує лірник. - Їх багато і їх не подолати. Ми не можемо позбутися «шароварщини». Тому ставимо собі за мету більше співати. Бо тільки естетикою можна згуртувати народ».

Взагалі старійшина українського кобзарства й лірництва упевнений, що в Кам’янці повинен бути свій лірницький осередок. Він навіть згоден взяти на себе всю методичну частину, а викладачі, зокрема Світлана та Микола Чайки із кобзарського дуету «Собор» (які теж брали участь у концерті), допомогли б із його організацією.

«Наш рух, який бере свій початок від творчості українського бандуриста Георгія Ткаченка, нараховує по всій Україні десь 20-30 чоловік, - розповідає вже Микола Товкайло. – За останній 20 років ми часто беремо участь у концертах, фестивалях, зльотах і конференціях. Наше завдання – відроджувати і популяризувати канти, псальми, думи, кобзарські пісні».

Де ще можна було почути пісні XV-XVIII ст. на слова Івана Величковського, Григорія Сковороди, Стефана Яворського, як не на концерті кобзарів і лірників у виконанні керівника ансамблю «Хорея козацька» Тараса Компаніченка. Заслужений артист України, він реконструює сліпецький, дідівський репертуар, пісні часів Руси-України. Кількагодинний концерт зібрав чимало слухачів – а це вже щось означає.Категорія: Музика | Додав: hroniker (27.04.2012)
Переглядів: 1070 | Теги: Тарас Компаніченко, лірник, Михайло Хай, Хорея козацька, концерт, Микола Товкайло, Камянець, КобзарДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net