Середа, 12.12.2018, 16:05

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Освіта

У справжню Запорозьку Січ із козацькими звичаями та традиціями можна було потрапити, завітавши до с. Нефедівці 29 квітня. Саме в цей день у школі було проведено семінар «Виховання учнів на засадах козацької педагогіки», який і довів, що козаки на Поділлі досі існують.

 

Ще 14 жовтня минулого року, у день Покрови, покровительки козацтва, силами всього педагогічного колективу школи під керівництвом його директора, сотника Українського козацтва Олега Гарука було створено першу дитячо-юнацьку організацію «Молода Січ» імені Петра Сагайдачного.


- У повному складі ми тоді прийняли присягу й посвяту в українське козацтво, тобто стали першою козацькою школою в Кам’янець-Подільському районі. Адже свого часу самобутнім явищем були січові школи, які задовольняли освітні, культурні, духовні й військово-оборонні потреби козацтва», - розповідає директор школи Олег Гарук.

Сьогодні у школі зі своїм девізом, піснею, прапором функціонують два курені: учні 1-4 та 5-9 класів. Аби довести, що козаки у Нефедівцях справжні, і що в них присутній дух лицарства та побратимства, було й проведено семінар, на який запросили писаря крайового козацтва ім. Б. Хмельницького, полковника Григорія Шатоху, отамана крайового козацтва імені Богдана Хмельницького, генерала-хорунжого Українського козацтва, учасника бойових дій в Афганістані Юрія Басістого, завідуючого відділом національного відродження та програм для дітей і молоді Хмельницької телерадіокомпанії «Поділля-Центр» Євгена Семенюка, начальника відділу освіти Кам'янець-Подільської райдержадміністрації Олену Пронозюк, голову села та його жителів.


На гостей чекали тим часом усі козацькі почесті: і частування смаженим салом з чорним хлібом і солоними огірками, за гетьманськими звичаями, і проходження козацької варти. На території школи гостей зустрічали козаки на конях, бій литавр, козацькі пісні.


«Нашу ідею підтримав районний відділ освіти, за сприяння якого наші діти на уроках українознавства вивчатимуть побут, звичаї, культуру та заняття українського народу і козацтва, - ділиться напрацюваннями директор Нефедівської ЗОШ Олег Гарук. -  А в планах у нас – ще літнє козацьке таборування, оволодіння козацьким бойовим мистецтвом, кінні та піші походи, конкурси, змагання, урочисті посвяти в козаки, волонтерство».

 Категорія: Освіта | Додав: hroniker (03.05.2011)
Переглядів: 2872 | Коментарі: 4 | Теги: Козаки, Запорізька січ, Молода Січ, район, Школа4 ОЛЯ   (13.05.2011 07:58)
Як не дивно, та діти ідею підтримали і навіть самі спонукали вчителів щоб її скоріше втілити в життя. Дітям це дуже подобається, а молодші учні то просто в захваті!!!!

3 Fursa   (06.05.2011 21:21)
ну тоді я рада, що патріотичних людей у молодому поколінні ще буде достатньо, щоб світ не забув козацтво...
це тішить=)

2 hroniker   (04.05.2011 21:22)
Фактично, цей захід готувався хоч і спеціально до приїзду гостей, однак керівництво школи вже давно працює над формуванням в молодого покоління патріотизму і т.д. Вчителі розробили і затвердили сільською радою статут козацької організації, атрибутику, гімн, девіз. Тому все серйозно, принаймні, на рівні району.

1 Fursa   (04.05.2011 20:56)
ого...
щоправда, мабуть, більшість дітей не за своєї ініціативи брали участь...
більшість подібних заходів це бажання виділитись серед закладів навч.
Хоча усе може бутти...
дякую, за репортаж

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net