Середа, 14.11.2018, 05:23

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Освіта

На І Міжнародну науково-теоретичну конференцію, яка проходила з 28 по 29 квітня у К-ПНУ ім. І. Огієнка, завітали науковці з різних країн світу. Тема конференції - стан і перспективи розвитку регіональної журналістики в умовах світових глобалізаційних процесів.

 

Про інформаційну та економічну залежність від іноземців розповів завідувач кафедри pадiомовлення i телебачення Львівського національного університету ім. І. Франка Василь Лизанчук. Перше, на що звернув увагу науковець, це функція інтегрування, яку повинні виконувати ЗМІ: українці різних регіонів мають усвідомлювати себе як єдину націю.

Друге – це проблема двомовності, мовляв, інші закидають, що сам Тарас Шевченко писав українською і російською, то чи може до вирішення цієї проблеми бути інший підхід? «Однак Шевченко писав російською під силою тиску царської влади, - вважає Василь Лизанчук. - Тому це не аргумент. Актуальною сьогодні є концепція «русского мира», де один народ – «русский», який розперезався до неможливості». «Без української мови Україна загине, без російської мови Україна не загине», - підсумував науковець.

 

Представник перського народу - ісламської республіки Іран М. Нікдел - розповів про свободу слова в Ірані. За його словами, це країна тотального знищення журналістів. На сьогодні в іранських тюрмах перебуває близько сорока журналістів тільки через те, що висловили свою думку.

«Будь-яка проблема потребує вирішення, а особливо, якщо її розглядають у стінах нашого університету працівники освіти, дипломати, академіки», - розпочав пленарне засідання проректор з міжнародних зв’язків і зв’язків з громадськістю Віктор Савчук. – Абсолютно логічно, що тема, яку ми сьогодні обговорюємо, знайде відгуки».

 

 Категорія: Освіта | Додав: hroniker (02.05.2011)
Переглядів: 1090 | Теги: конференція, журналістика, Василь Лизанчук, К-ПНУ ім. І. Огієнка, Віктор СавчукДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net