Середа, 14.11.2018, 06:15

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Освіта

Другого липня в Україні розпочалася вступна кампанія. Основна її особливість цього року – запровадження електронної системи подання документів абітурієнтами, що не зовсім ефективно працює. Ми побували в приймальних комісіях К-ПНУ ім. І. Огієнка та ПДАТУ, де дізналися про особливості вступу до цих вишів у 2012-му.

(В обох закладах черги під час прийому документів відсутні)

ЄДЕБО (Єдина державна електронна база з питань освіти).

Як стверджують відповідальні секретарі приймальних комісій двох навчальних закладів, електронна система зарахування документів не є досконалою. Їхні оператори працюють до першої години ночі, бо база активізується лише після 22.00. «За правилами прийому ми повинні кожного дня вводити дані про абітурієнтів, аби вони могли наступного дня побачити свій рейтинг, - каже відповідальний секретар приймальної комісії К-ПНУ ім. І. Огієнка Віктор Лабунець. – Але надати таку інформацію вчасно не можемо, оскільки база зависає. Міністерство освіти, науки, молоді та спорту обіцяє ситуацію виправити».

«Мусимо приймати документи за такою схемою, як і раніше, а ввечері вводити отримані дані в електронну базу», - доповнює в.с. приймальної комісії ПДАТУ Сергій Танасов.

Подання документів. На 11 липня для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» до національного університету на денну форму навчання подали заявки 1754 особи. Щодня тут приймають близько 300 осіб. У аграрно-технічному університеті вже планують навчатися 482 абітурієнти.

Держзамовлення. Цього року обидва виші отримали додаткові державні місця. Якщо, наприклад, в К-ПНУ ім. І. Огієнка на денній формі навчання безкоштовно може навчатися 713 осіб (минулого – 662), то в іншому навчальному закладі - держзамовлення зросли на 10-15%, порівняно з минулим роком.

Популярні спеціальності. У національному університеті найбільше документів абітурієнти подають на спеціальності історичного, філологічного та економічного напрямів. Варто зазначити, що в 2012-му – проблеми з набором на фізико-математичний факультет, де і збільшили кількість державних місць. До речі, ліцензовані нові спеціальності – «Педагогіка вищої школи» (магістратура), «Архівознавство» (магістратура), «Практична психологія» (бакалаврат).

В аграрно-технічному університеті найбільшою популярністю користуються технічні спеціальності, зокрема «Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва», а також «Ветеринарна медицина», лідирують «Геодезія, картографія та землеустрій», «Агрономія».

(Приймальна комісія в ПДАТУ)

Ціни. Найдорожча спеціальність у К-ПНУ ім. І. Огієнка - «Англійська мова та література», у рік обійдеться в 11900 грн., далі «Німецька мова і література» - 10500 грн. і «Фізичне виховання» - 10200 грн.

Вартість найдорожчої спеціальності («Фінанси і кредит») в ПДАТУ - 8 тис. грн.

Пільгове навчання. Відповідно до чинного законодавства, до вищих навчальних закладів зараховуються 25% пільговиків від квоти держзамовлення. Це – діти-сироти, інваліди I і II груп, учасники бойових дій; діти, позбавлені батьківських прав, чиї батьки померли, вважаються безвісти зниклими або ж відбувають покарання. Між цими абітурієнтами  теж своя конкуренція. Той, хто набрав більше балів, отримує переваги до зарахування.

Вступна кампанія завершиться  31 липня. Результати будуть оприлюднені в так звані «три хвилі»: 1, 5 і 8 серпня. Зарахування вступників за державним замовленням стане відомим 11 серпня, за кошти фізичних і юридичних осіб – 25 серпня.Категорія: Освіта | Додав: hroniker (11.07.2012)
Переглядів: 1849 | Теги: ЄДБО, К-ПНУ ім. І. Огієнка, ПДАТУ, вступна кампанія, 2012Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net