Середа, 14.11.2018, 06:27

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Персона

Кам`янець-Подільський фотоклуб "Погляд" неодноразово проводить для любителів мистецтва оригінальні фотовиставки, які допомагають зацікавленій молоді впевненно просуватися у світ невизначеного, але незвичайного фотомистецтва. Про свій погляд на фотомистецтво та творчість у Кам`янці-Подільському розповідає голова фотоклубу Юрій Савін.


- З чого розпочалося життя фотоклубу?

- У 2007 році ми вирішили сворити клуб для фотографів різного рівня, який би об`єднував творчих та цікавих людей. Насамперед, його метою було живе спілкування.
- Хто з відомих творчих особистостей Кам`янця співпрацює із "Поглядом"?
- Насамперед, це Ігор Костик, В'ячеслав Стояновський, заслужений працівник культури.
- Чому Ви проявили бажання займатися такою важкою, але водночас професійною і креативною діяльністю?
- Моє знайомство з фотографією розпочалося зі школи. У кожного є телефон, мікрохвильова піч, фотоапарат. Але ж немає чомусь товариства мікрохвильових печей. А фотоапаратом користується практично кожен. Таких любителів є дуже багато. Ось ми і вирішили зібрати людей, які би бажали самореалізуватися у фотографії та утворити такий фотоклуб, яким він є сьогодні з близько 20 творчими особистостями.
- Як проходять творчі зустрічі "Погляду"?
- Ми зустрічаємося раз на місяць у підлітковому клубі "Сатурн". Кожного разу - нова тема: чи то "Психологічне сприйняття фотографії", чи то "Методи обробки фотографії", "Використання спалаху" . Обговорював ці теми Анатолій Іванов, з яким уже відбулося три зустрічі. Також гостями фотоклубу були Ірина Михайлова, фотохудожниця із Москви, заступник редактора журналу "Photographer" Олександр Жилін, Любов Савєльєва, член Спілки фотохудожників України. У планах - майстер-клас Ігора Костика для всіх кам`янецьких фотографів, які цікавляться художньою фотографією.
- Якою є, на вашу думку, "документальна фотографія"?
- Докуменальне фото використовують майже усі. Воно може бути і виставковим. Нещодавно до нас завітали поляки Єжи та Малгожата Карнасевич, фотографи, які зробили проект "Портрет мого міста Свєце". Це добірка документальних фото. Тобто є ідея, і є її втілення. Хоча зараз і немає чіткого визначення, якою має бути документальна фотографія або, наприклад, художня.
- Яким жанром фотомистецтва найчастіше послуговується сучасна творча молодь?
- Життя у всіх його проявах для них чомусь найкраще проявляється на портреті.
- А себе Ви вважаєте професіоналом чи аматором?
- Я вважаю себе, скоріше за все, професійним аматором. Уже другий рік, як я навчаю дітей у гуртку фотожурналістики при Станції юних техніків. Вчити важко, але приємно. Адже офіційно фотохудожником себе називає той, хто має статус члена Спілки фотохудожників України. І хоч мене туди уже запрошують, поки що я відмовляюся. Звичайно, це вищий рівень, це нові знайомства. Можливо, подам документи наступного року.
- Хто може стати членом фотоклубу "Погляд"?
- Обмежень як таких ні для кого немає. Головне - бажання спілкуватися з фотографами та творчо мислити. Якщо ти володієш фотокамерою і тобі є 16 років, то можна сміливо приходити до нас із десятком власних фотографій, які б демонстрували творчий рівень.
- Коли планується найближча фотовиставка?

- Цього року у клубі "Сатурн" плануємо відкрити або звітну творчу виставку за рік або за попередніми фотопленерами. Хочемо зробити усе професійно зі слайд-шоу. Також у планах - спілкування із фотохудожниками Хотина та Чернівців. Окрім того, хотілося б запросити із виставкою до нас голову обласної організації національної Спілки фотохудожників України Олександра Солєнцова.
- Що для Вас означає фотографія?
- Це своєрідний драйв, самореалізація, відпочинок. За допомогою фотоапарата помічаєш у житті цікаву миттєвість, яку потім намагаєшся донести до глядача у вигляді фотографії.


Категорія: Персона | Додав: hroniker (13.02.2011)
Переглядів: 1209 | Теги: розмова, Фото, культураДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net