Середа, 12.12.2018, 16:02

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Персона

Її голос можна почути на більшості масових заходах Кам’янця-Подільського. Вона – ведуча багатьох загальноміських свят, автор сценаріїв театралізованих дійств до Дня Перемоги, міжнародного фестивалю «Острів семи скарбів», Дня міста, режисер літературно-музичних композицій, керівник народного театру міського будинку культури та студентського театру «На Зарванській». А ще мисткиня прекрасно вишиває, співає і має надзвичайне почуття гумору. Мова йде про непересічну, але скромну особистість, ентузіаста і майстра слова, котра за одну ніч може створити віршований сценарій, написати баладу чи вірш або ж продумати план  цікавого заходу, - Інну Семенків, викладача Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв.

 Назустріч мистецтву

Звідки в нашої співрозмовниці такі таланти – й сама не знає. Каже, що гарно співав батько, любив грати на гармошці і ще з малечку прививав своїм дітям любов до мистецтва. З дитинства Інна Семенків була активною учасницею заходів до різних свят (родом вона, до речі, з с. Ружа Чемеровецького району). Тому й не дивно, що вже будучи достатньо дорослою, вирішила вступити до Кам’янець-Подільського училища культури за спеціальністю «Режисер масових театралізованих заходів», а потім – до Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв  (відділ «Театральна режисура»). Обидва заклади закінчила з відзнакою. Теоретичні знання наша співрозмовниця почала застосовувати на практиці, коли три роки пропрацювала інструктором у міському будинку культури. А з 2009 року Інна Семенків викладає фахові дисципліни в рідному освітньому закладі - коледжі культури.


(Під час відкриття турсезону)

Театральне бачення лірики

В юнацькі роки Інна Анатоліївна була слухачем відділу «поетів і прозаїків» Малої академії мистецтв у м. Хмельницькому. Згадує, що найбільше вразили поети Микола  Мачківський і Павло Гірник. «Поезія Мачківського – дуже легка, проста, як ми кажемо, приземлена: про природу, рідних людей. У Павла Гірника ж – своєрідні вірші. Це - складна, переповнена переживаннями поезія, в якій закладена глибока думка, що змушує замислитися. Напевно, потяг до поетичного мистецтва з часом переріс до написання сценаріїв, постановок, - каже Інна Семенків. - Мені подобаються новітні тенденції театрального мистецтва. Зокрема, порушення правила «четвертої стіни», які, фактично, порушувати не можна. З’являються нові течії, застосовуються новітні технології, наприклад світлові ефекти. Це просто в нашої сцени немає таких можливостей. А нам би хотілося щось таке використовувати в своїх постановках».


(Під час відкриття Алеї закоханих)

Режисером народного театру Інна Семенків працює всього рік. Каже, що більше спеціалізується на масових заходах, але надзвичайно полюбляє літературно-музичні композиції, де й проявилася любов до поезії. Цього року до 110-ї річниці міського Будинку культури на День Соборності України відбулася прем’єра музично-поетичної вистави «Не гріє сонце на чужині» за творами Тараса Шевченка та Михайла Шевченка. За словами режисерки, це - перша серйозна робота в жанрі літературно-музичної композиції, адже були задіяні не лише читці, але й хореографічні колективи та фольклорний ансамбль. Таким чином завдяки поєднанню різних видів мистецтва літературно-музична композиція як жанр переросла в своєрідну народну виставу.


(На фестивалі "Острів семи скарбів")

Ще одна вистава авторства Інни Семенків – «Доля», теж за творами Шевченка. Саме її викладач коледжу спільно зі студентами повезли на Всеукраїнський конкурс читців ім. Т. Г. Шевченка, за яку отримали почесне третє місце. «Ми завжди намагаємося бути активними, пробуємо експериментувати. Створюємо невеличкі театралізовані прологи до новорічних свят, відкриття туристичного сезону. Добре те, що на практиці студенти можуть повчитися, попрацювати і зрозуміти, що таке сцена», - зазначає співрозмовниця.

 «Остання композиція, над якою ми працювали, присвячена Дню Перемоги, – музично-поетичне видовище «Спасибі вам, солдати, за життя», - розповідає Інна Анатоліївна. - Дуже шкода, що не прийшли самі ветерани. Але як на мене, виступ був дуже вдалим. Робота заслуговує на увагу, принаймні, для студентів, бо вони віддавалися сцені, і не дивлячись на вік, змогли передати на 100 % тему та переживання.


(Кадр із вистави "Спасибі вам, солдати, за життя")

Кам’янець – не театр, але його студенти - актори

- Наскільки в Кам’янці-Подільському взагалі розвинене театральне мистецтво? Адже маємо аматорський театр «ЛІНК», театр студентів «кулька»…

- Звісно, не можна сказати, що театрального мистецтва в нас зовсім немає: працюють театри коледжу культури, міського Будинку культури, РЦКіМ «Розмай». Кожен із керівників свого колективу намагається показати в тій чи іншій мірі свої можливості і напрацювання, аби хоч якось зацікавити кам’янчан мистецтвом. Наше місто заслуговує на те, щоб тут був свій театр. Звісно, для цього потрібні різновікові актори, має бути представлена професійна гра, а ще - зацікавлена публіка. Але, як бачимо, не дуже наш глядач тягнеться до театру, навіть коли приїжджають відомі імена з відомими постановками. Що вже говорити про місцеві театри. Для цього, певно, треба планку високу ставити і працювати не менше. А «ЛІНК» мені подобається тим, що актори їхні хоч і не професійні, але бажання працювати в них - величезне.

- Якщо є така можливість, спілкуєтеся з приїжджими гостями-театралами?

- Звичайно, коли приїжджають «зіркові гості», намагаємося не втратити таку можливість і хоч хвилинку, але поспілкуватися з ними. Можемо зі студентами поїхати в Хмельницький музично-драматичний театр на виставу і порозмовляти з їхніми акторами. Підтримуємо зв'язок також із актором хмельницького монотеатру «Кут» Володимиром Смотрителем – нашим постійним гостем. Маємо можливість бувати в Київському театрі ім. Івана Франка. Взагалі для студентів будь-який похід на виставу – це вже досвід, а спілкування – тим більше.


(Комік-гурт "Смайлики", заснований Інною Семенків)

- Кого у Вас більше все-таки – викладача чи режисера?

- Я більше почуваюся режисером-масовиком. Щоб сказати, що я відчуваю себе повністю в театрі – ні, тому що в нас немає того середовища, де можна себе реалізувати. Так чи інакше, а в гуртковій роботі для студентів я є завжди наставником і викладачем.

- А хотіли б себе ще в якомусь напрямку реалізувати?

- Ви знаєте, мені вистачає організаторської, режисерської, постановочної роботи.

- А як щодо діяльності «Смайликів»?

- Комік-гурт існує на базі коледжу культури вже три роки. Ми зі студентами намагаємося створювати малі форми естрадного жанру: скетчі, сценки, комікси. Крім того, на сценах міського будинку культури кам’янчани можуть бачити і пантоміми, і гумористичні етюди, і клоунади у виконанні наших студентів, наприклад вже відомі «На побаченні» та «Боксери».

Надзвичайно позитивні відгуки отримало театралізоване дійство за сценарієм Інни Семенків до святкування Масляної в Кам’янці-Подільському. Вперше ця вистава була продемонстрована на центральному стадіоні ім. Тонкачеєва. Але цього року її трішки оновили: персонажі залишилися ті самі, а ось сюжет був змінений.


(Масляна в Кам'янці)

А ще Інна Семенків відкрила нам таємницю: до Нового року вона зі своїми студентами  спробує поставити шоу-виставу – інсценізацію казки «Снігова королева» з використанням сучасної музики та пісень. «Не знаємо поки, що з того вийде, - каже Інна Анатоліївна. – Але плани такі в нас є».Категорія: Персона | Додав: hroniker (04.07.2012)
Переглядів: 2432 | Теги: Сценарист, режисерка, коледж культури і мистецтв, театр На Зарванській, Інна СеменківДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net