Неділя, 09.12.2018, 20:57

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Персона

Упродовж останніх років міська влада приділяла значну увагу покращенню матеріальної бази культурно-освітніх закладів. За бюджетні кошти завершили реконструкцію дитячої музичної школи ім. Ф. Ганіцького, виділили нове приміщення для бібліотеки-філії №1, придбали частину звукової апаратури для міського Будинку культури. Про те, як саме розвивається заклад, які проблеми сьогодні переживає не лише культура нашого міста, а і його молодь, розповідає в інтерв’ю директор БК Олексій Шеремета.


- На посаді директора Будинку культури Ви уже рік. Як змінилося життя закладу за цей період?

- Про це краще можуть розповісти працівники Будинку культури, люди, які відвідують його. Я ж можу говорити лише мовою чисел. Коли я прийшов сюди 1 вересня 2009 року, у БК були борги, які стосувалися навіть заробітної плати. Сьогодні, порівняно з минулими роками, ситуація набагато краща. За цей рік я намагався трішки зацікавити людей у покращенні роботи БК. Ті працівники, які не погодилися з політикою нового керівництва, розрахувалися, але їх одиниці. Зараз я на 90% задоволений роботою своїх працівників.

- Чому влітку у БК не проводили ніяких культурних заходів?

- У нас не Крим чи Одеса, де вирує життя у літній період. У Кам’янця є всі передумови стати курортним містечком. Нехай без моря, зате з прекрасними архітектурними пам’ятками. Проблема в тому, що люди, які приїжджають подивитися на Старе місто, у своїй програмі не передбачають культурних заходів, та й саме місто у цей час затихає. Йому теж потрібний відпочинок. Так, у червні до нас приїжджала «Арія» - культовий рок-гурт. На жаль, вони зібрали неповні зали – кусається ціна. Все-таки рівень життя кам’янчан відрізняється навіть від рівня жителів Хмельницького. Окрім того, потрібно змінити нашу психологію. Кам’янчани звикли до масових безкоштовних видовищ, але вони навіть не уявляють, скільки коштів виділяє на ці заходи міський бюджет.

- Нещодавно у БК робили ремонт. Хто профінансував?

- Директор Будинку культури, художній керівник, заступник директора з господарської частини, вся адміністрація – усі, хто може в руках тримати «зброю», - переодягалися і робили ремонт. Ми все робили власними силами і за власні кошти. Це дуже мало. На першому поверсі стало трішки свіжіше, приємніше. А на другий поверх вийшли, і атмосфера уже зовсім інша. Але якщо не робити взагалі нічого, то… самі розумієте.

- Як може розвиватися культура, якщо держава про неї не дбає?

- Насичувати і виконувати міський бюджет з кожним роком все важче і важче. Усі кажуть, що держава погана. А я себе завжди запитую: що я зробив для того, щоб було краще? Мені здається, що такої позиції повинні дотримуватися й інші. Якщо я сиджу і палець об палець не вдару, аби мені ж було краще, то хіба проблема в державі? Якщо кожному громадянину міста, країни це спаде на думку, то зміни все-таки будуть.

- Якою є структура міського Будинку культури?

- У нас функціонує вісім народних (дорослих) та три зразкових (дитячих) колективи, зокрема «Кам’янчаночка», «Сонечко», зразковий ансамбль спортивно-бального танцю «Maxi». На сьогодні це ті колективи, які вже фінансуються. Оплачується робота лише однієї людини: керівника, балетмейстера, диригента хору, режисера, оскільки, все-таки, це самодіяльність. Серед народних колективів хочеться відзначити народний театр української пісні «Петрадава». Він бере участь у всіх заходах, які проходять як на території міста, так і за його межами, і показує досить непогані результати. Сьогодні театр переживає творчу кризу, бо пішов «кістяк» колективу.

- Що Ви можете сказати про творчу аудиторію БК?

- Хореографічна студія «Maxi» розпочинає набір дітей віком від 4 років. Найстаршому учаснику цієї студії – 55 років. Так функціонує весь Будинок культури. Щосуботи ми проводимо дискотеки для людей поважного віку, а впродовж року - різноманітні дитячі концерти, конкурси краси. Окрім розваг за віковими категоріями, ми готуємо ще й концерти до професійних свят.

- А як же молодь?

- Цього літа ми провели таку собі молодіжну тусівку «Сейшн-2010». ЇЇ мета полягала не стільки в створенні якогось грандіозного заходу, скільки в наданні повної свободи дій брейк-дансерам, скейтерам, велерам. Я зрозумів одну просту річ. Управління соціального захисту населення усіма нормативами «оберігає» лише пенсіонерів. Молодь же залишається незахищеною. Ось погляньте, скільки зараз молоді біля Будинку культури – немає нікого. А підіть на ринок… Моя мрія – щоб тут, перед БК, було більше людей, ніж біля базару.

 Категорія: Персона | Додав: hroniker (11.02.2011)
Переглядів: 1407 | Теги: культураДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net