Середа, 12.12.2018, 15:01

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Персона

Особистість директора завжди викликає зацікавленість не лише в учнів, але й у їх батьків і навіть викладачів-колег. А якщо керує закладом жінка – то, взагалі, диву дивуєшся: звідки беруться сили в тендітного, але вимогливого й відповідального до роботи директора. Тож сьогодні наша розмова з капітаном корабля під назвою«Дитяча музична школа ім. Ф. Ганіцького» Віолетою Синицею


На фото: струнний квінтет «Камерата». Зліва направо: керівник Юрій Синиця, Віолета Синиця, Віталій Бондін, Вікторія Дворяк, Елеонора Паронян.

З самого дитинства Віолету оточувала музика. Відвідуючи дитячий садочок у Шепетівці, паралельно займалася в музичній школі, директором якої був батько Анатолій Обельчак. Потім була музична школа ім. Ф. Ганіцького, далі - Хмельницьке музичне училище та Львівська консерваторія ім. М. Лисенка. Всі навчальні заклади закінчила з відзнакою. Вже з 1990 року, повернувшись до Кам’янця-Подільського, працює викладачем по класу скрипки та завідувачем відділу струнно-смичкових інструментів. 1вересня 2009 року Віолета Синиця стає директором музичної школи ім. Ф. Ганіцького.

Сьогодні зізнається, що це була приємна, але надзвичайно відповідальна пропозиція. І не тому, що не було підтримки. Величезна відповідальність – навчати дітей, керувати досвідченим педагогічним колективом та ще й представляти заклад закордоном – лягла на плечі жінки. Однак вона впоралася, і завдяки багатьом людям: відділу культури в особі Ольги Чорнобиль, колегам, учням, і, перш за все, батькові, настанови котрого Віолета Анатоліївна запам’ятала на довгі роки. Сьогодні – ДМШ ім. Ганіцького під керівництвом пані Віолети є однією з найкращих в області.

- Чи легко Вам, як жінці, керувати колективом викладачів?
- Мої колеги не лише професіонали, але й інтелігентні люди. Поки що, за моєї практики, непорозумінь між нами жодного разу не виникало. Відчуваю величезну підтримку викладачів-однодумців. Адже коли працює колектив розумних і досвідчених колег - суперечок ніколи не буде.

- Які у Вас стосунки з дітьми, котрих навчаєте?
- Дуже теплі. Я люблю своїх учнів. Буквально вчора стало відомо про те, що моїх два випускники - неодноразові переможці обласних конкурсів Олексій Корба та Ольга Салинко - вступили до Хмельницького музичного училища ім. В. Заремби та Чернівецького училища мистецтв ім. С. Воробкевича. За період роботи в школі 14 випускників мого класу обрали метою свого життя музику – вони здобули професійну освіту й тепер працюють за спеціальністю.

- Чи співпрацюєте з мистецькими закладами міста?
- Звичайно, але в нас «здорова» конкуренція, так як мистецьких закладів у місті багато. Для того, щоб мати контингент у школі, потрібно «тримати планку». Найвища нагорода – коли батьки приводять своїх дітей до нас навчатися. Думаю, що в цьому напрямку ми рухаємося вірно.

- Тобто, я так розумію, школа не відчуває сьогодні браку учнів?
- Останніх два роки ні. Я радію з того, що кожного року до школи вступає приблизно 70-80 учнів. Звичайно, ми відбираємо дітей з музичними здібностями. Однак цьогоріч кількість місць обмежена. Тому зараз працюємо над створенням груп самоокупності, де навчатимуться діти, котрі опиняться поза конкурсом.

- Першого березня минулого року Ви підписали договір про співпрацю із польською музичною школою. З ким із іноземців Ви ще підтримуєте зв'язок? Як впливає така співпраця на розвиток школи?
- Поки що з іноземцями, окрім польських колег, ми не співпрацюємо. Однак дуже б цього хотіли. Я думаю, що в напрямку популяризації українсько-польського фестивалю «Hanicki-fest» на міжнародній арені ми розширимо ці зв’язки. Звичайно, це великий поштовх для підвищення професійного рівня дітей. Цього року надійшла пропозиція від директора музичної школи в м. Бохня (Польща). Це була не просто поїздка, присвячена концертним виступам і екскурсіям. Упродовж тижня діти відвідували заняття в польській школі, їх викладачі займалися з нашими учнями, а наші – з їхніми. Під патронатом генерального консула України в Кракові Віталія Максименка відбувся заключний спільний концерт, де сумісні ансамблі нашої та польської шкіл виконували твори як українських, так і польських композиторів.

- Ставлення поляків до музичної освіти відрізняється від нашого?
- Ні. Але в них музична освіта трішки обмежена, на відміну від нашої, бо там немає такої кількості шкіл в провінціях. Різниці і за напрямками роботи, і в плані професійного розвитку не бачу. Однак виграють вони за рахунок фінансування. Але завдячуючи попередньому директору Анатолію Кравцову, котрий ще за радянських часів дуже дбав про матеріальну базу школи, сьогодні ми маємо музичні інструменти, яких немає в жодному іншому музичному закладі міста, хорошу бібліотеку. Звичайно, все потрібно оновлювати, але на сьогодні це потребує великих коштів.

- Якою бачите дитячу музичну школу ім. Ф. Ганіцького завтра?
- Хочеться мати в своїй команді сильний педагогічний колектив, високопрофесійних молодих людей з бажанням працювати, котрі б переймали досвід старшого покоління викладачів-музикантів; щоб до нас приходили навчатися здібні учні, батьки котрих цінують класичну музику. Багато уваги вжитті приділяю такій естетичній категорії як краса. Вигляд школи, класу, концертного залу, оформлення друкованої продукції має бути естетичним. Намагаюся, щоб все у школі, як і вжитті, виглядало красивим і довершеним. Хочеться ідею, яку заклав Фадей Ганіцький, – високе культурно-освітницьке виховання дітей засобами музики, продовжити. Приємно, що останніми роками майже 50% наших випускників вступають до вищих навчальних закладів. Це означає, що наш колектив працює у вірному напрямку.
Категорія: Персона | Додав: hroniker (04.08.2011)
Переглядів: 1648 | Теги: ДМШ ім. Ф. Ганіцького, інтервю, Школа, директор, Камерата, Віолета Синиця, музика, КамянецьДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net