П`ятниця, 16.11.2018, 16:40

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Проблема

Карантин на три тижні зупинив навчання в усіх школах України, зокрема і Кам’янця-Подільського. Яким чином учні наздоганятимуть навчальну програму, якщо і без карантину вона перенасичена? У НВК №13 вирішили проблему просто: у період непередбачуваних канікул учні виконували завдання вдома.

Електронні підручники є, а Інтернету немає

              Міністерство освіти завершило розробку проекту державної програми щодо масштабного впровадження у навчальний процес нових інформаційно-комунікаційних технологій. Закладам освіти запропонували альтернативу – електронні навчальні посібники. Це електронні версії підручників за новими програмами, які можна знайти на Інтернет-сайті Міністерства освіти та науки.

              Здавалося б, проблему вирішено. Але таке нововведення не є ефективним, адже на сьогодні, все ж таки, комп’ютерами забезпечені далеко не усі школярі. Директор НВК №13 Валерій Кішко стверджує, що більшість учнів його навчального закладу не мають доступу до Інтернету. Саме тому на період канікул їх забезпечили домашніми завданнями. За словами Валерія Петровича, згідно з рекомендаціями Міністерства освіти та науки, його школа вже внесла корективи до навчального плану на наступний рік. Основною проблемою директор називає нестачу підручників для учнів 10-х класів, які у школу досі не завезли.

Альтернатива «живому» підручнику

Сам навчальний заклад лише на 40% забезпечений Інтернетом. «Думаю, що цього року ми завершимо розповсюдження мережі Інтернет по школі. Адже від цього залежить оперативність та швидкість навчального процесу, - розповідає Віталій Петрович. – Міністерство освіти часто експериментує з нами. У зв’язку з переходом шкіл спочатку на 12-річне навчання, а потім на 11-річне, програму змінили, а підручники перевидати не встигли. Ми змушені з цієї ситуації виходити особливим чином. Посібники для 10 класу записані на двох дисках, які кожен учень може скопіювати і вчитися за ними, якщо не вдома, то в школі. Саме тому вважаємо доцільним забезпечити учнів Інтернетом у шкільних кабінетах».

На моє запитання, чи замінить колись електронний посібник «живий» підручник, директор Валерій Кішко без вагань відповів «ні». Адже звичайний підручник – це мудрість, яка передається крізь покоління. А поки у вчителів та учнів 10-х класів немає альтернативи, окрім використання електронних підручників, запропонованих міністерством.

Основна проблема, яка уповільнює процес інформатизації, звичайно, фінансування. Усі навчальні заклади Камянця – це комунальна власність міської ради. І якщо вона не виділятиме кошти, то відповідно, ніяких зрушень не буде. 

 Категорія: Проблема | Додав: hroniker (06.02.2011)
Переглядів: 1145 | Теги: освітаДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net