Середа, 12.12.2018, 15:16

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Проблема

Місцем розташування літньої резиденції тварин чиновники обрали територію парку ім. Шевченка - від Лебединого озера до «клітки»


До недавнього часу я навіть не здогадувалася, що в Камянці вже 13 років як існує свій зоопарк – МЕНЦУМ (міський еколого-натуралістичний центр учнівської молоді). І лише після заяви заступника міського голови з питань ЖКГ Сергія Бабія про бажання створити у місті на основі МЕНЦУМу літній зоопарк, зацікавилася: що і хто знаходиться на території еколого-натуралістичного центру  і чи дійсно потрібен місту другий зоопарк, якщо навіть перший влада не здатна належно профінансувати

 

На сайті Департаменту житлово-комунального господарства зазначено, що вже створена робоча група з чиновників і депутатів, які займаються питанням розробки літнього зоопарку. Очолюють її два заступники мера - Сергій Бабій та Василь Сукач. У кінці вересня ця команда побувала в міському парку в районі Лебединого озера. Добре потоптавшись на не зовсім впорядкованій території парку, чиновники та депутати повернулись у конференц-зал міської ради. І вирішили: підготувати ескізний проект, проект бюджету та інших організаційних питань і наступного року вже порадувати камянчан міським зоопарком на базі МЕНЦУМу. Але зовсім іншої думки дотримуються працівники останнього. І в них є на це не одна причина.

Побачити на власні очі

Отож, я вирішила самостійно переконатися в тому, що створення літнього зоопарку є вкрай необхідне місту. Заходжу на територію МЕНЦУМу. При вході висить стенд із надписом: зоопарк. Поблизу імпровізованого літнього майданчика помічаю красивих чапель. І на цьому моє необґрунтоване переконання починає потихеньку згасати. 

 Шукаю когось, хто міг би мені провести екскурсію і розповісти про стан існування МЕНЦУМу. Натрапляю на завідуючого сільськогосподарським відділом Олександра Короля. Так почалася наша розмова.


Олександр В’ячеславович працює в МЕНЦУМі всього два роки. За цей час зрозумів одне: будь-яка справа тримається на ентузіазмові. Як і сам еколого-натуралістичний центр. Перебуваючи під управлінням освіти, останнє виділяє МЕНЦУМу лише кошти на зарплату персоналу та оплату комунальних послуг. Все інше – а це утримання всього зоопарку (враховуючи і харчування тварин) – на совісті його директора Людмили Ткач і працівників.


 

«Людмила Іонівна – фанат своєї справи. Як потрібно любити тварин, щоб нехтувати своїм здоров’ям, але піклуватися про здоров’я братів наших менших. Думаєте, створити зоопарк – легко? Скільки Людмила Іонівна відвідала зоопарків і в Ялті, і в Санкт-Петербурзі, щоб перейняти їхній досвід», - розповідає Олександр, показуючи мені територію.

У світ тварин

Наразі в ЕНЦУМі працює 20 гуртків, 65 груп, в яких займаються 930 вихованців. Окрім музею хліба, ботаніко-рослинницького відділу, на території парку діє лабораторія орнітології, кролеферма, птахоферма, лабораторія акваріумістики, а також відділ свійських і екзотичних тварин. А ще на базі гуртка юних коневодів функціонує школа верхової їзди.


За роки існування зоопарк став реабілітаційним центром і притулком для багатьох тварин. Наприклад, чапля, яку тут ласкаво називають Чапі, не може літати, хоч і дуже старається – у неї зламане крило. Для інформації: на тиждень чаплям потрібно 3-4 кг риби.

Найчастіше тварин приносять діти, бо не знають, як за ними доглядати. Але бувають і випадки, коли тварини потрапляють до зоопарку після гастролей у місті якогось цирку. Так у МЕНЦУМі з’явилася мавпочка Жак. До мене, які до всіх осіб жіночої статті, він поставився з недовірою. Олександр Вячеславович пояснює: це тому, що його в цирку била дресирувальниця. А ще в живому куточку мешкає мавпочка Зося. Її привезли з Хмельницького. І хоч Жак і Зося живуть разом, але сімї не створили, бо різного виду. 

За словами пана Олександра, зоопарк рятують діти, які постійно підносять корм для тварин, і директор ТОВ «Український кристал» Володимир Юрєв, котрий теж допомагає з харчуванням.

А скільки різних рибок в акваріумній кімнаті. Тут і гуппі, і соми, і піранья, і жаби французькі, і черепашки, і коропи, і багато-багато інших видів рибок. Нещодавно тут зробили ще два акваріуми, на це пішло 700 грн. «Найбільша проблема – це фінансування. – каже Олександр Король. - Теоретично створення нового зоопарку можливе, навіть на базі нашого, але практично – ні. По-перше, переїзд для тварин на нове місце – це стрес. Вистачило б поки що лебедів, над якими знущаються люди. По-друге, ми не отримуємо від влади належного фінансування, що вже говорити про окремо діючий зоопарк…».

 

 Категорія: Проблема | Додав: hroniker (12.10.2011)
Переглядів: 1819 | Теги: літній зоопарк, МЕНЦУМ, Камянець, зоопаркДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net