Середа, 12.12.2018, 15:40

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Проблема

Колись французький соціолог П’єр Бурд’є сформулював принцип "позикового політичного капіталу". Його суть у тому, що за певних історичних умов громадяни можуть надати лідерам країни морально-політичний кредит довіри. На жаль, після Помаранчевої революції влада не лише його втратила, але й повністю стала некредитоспроможною.

Як свідчить історія, політичні структури ніколи не користувалися значною підтримкою громадян. Хоча останні завжди давали шанс новому лідеру виправити помилки попереднього режиму, а розчарувавшись, знову втрачали довіру. Сьогодні соціологи констатують високий рівень підтримки серед населення до нової влади. У той же час експерти вважають, що це не стільки рейтинг політиків, скільки очікування позитивних змін втомленого від негараздів суспільства.

Згідно з результатами дослідження, проведеного нами у листопаді, 55% камянчан вважають, що тільки від політичного лідера залежить, чи вийде Україна з політичного та економічного хаосу. Насправді найбільш конфліктний характер стосується таких тем як зовнішньополітичні орієнтації, мова і міжконфесійні стосунки. Зважаючи на те, що нова влада більше звертає увагу на зовнішню політику, а не на економіку та боротьбу з корупцією, найближчим часом і вона втратить той кредит довіри, який надало їй населення після розчарування помаранчевими подіями. Конфліктний потенціал у суспільстві залишатиметься, але проявиться значно пізніше. Ситуація може змінитися, але все залежить від конкретних дій влади. 80% кам’янчан уже не довіряють ні президенту, ні прем’єр-міністру. Ефективність діяльності влади залежить і від діяльності опозиції. Але і серед представників останньої немає таких, хто б отримав позитивну оцінку громадян. Із 20 опитаних лише одна людина віддала свій голос Сергію Тігіпку, лідеру партії «Сильна Україна», і одна – Олегу Тягнибоку очільнику ВО «Свобода». Натомість люди хочуть бачити при владі молодих чесних патріотів, стратегів, які б мали досвід в адміністративній роботі, і разом з тим зазначають, що у нинішньому політичному бомонді лідерів нації немає. У людей зараз менше ейфорії та захвату. Експерти підтримують таку позицію населення, пояснюючи: чим менше завищених очікувань на початку, тим меншим буде рівень розчарування у разі провалу політичної кампанії.

Так, у 2004 році під час Помаранчевої революції в Україні рівень довіри до нового політичного лідера та Кабінету Міністрів, який тоді очолювала Юлія Тимошенко, зріс удвічі внаслідок високих очікувань громадян і обіцянок з боку влади (наприклад, заклику «Бандити сидітимуть у тюрмах!»). Але довіра потребує закріплення. В результаті п’ять років внутрішньополітичних ігор призвели до повної втрати громадянами наданого кредиту довіри. Чим ще можна пояснити розрив довіри між владою та населенням?

Згідно з даними проведеного дослідження, 55% опитаних не довіряють політичним лідерам через невиконання наданих ними обіцянок. 35% пояснюють рейтинг недовіри поведінкою сучасної правлячої еліти, яка виявилася некомпетентною. Виборці розраховують на цілковиту відданість політиків у виконанні своїх професійних обов’язків, аж до того, що вони повинні жертвувати своїм вільним часом, добробутом для того, щоб виправдати громадські сподівання. Тож причиною незадоволення є занадто вимогливі очікування щодо виконання обіцянок тими політичними фігурами, які поставили високу планку перед собою і суспільством, але так її і не подолали.

Можна прогнозувати, що політиків, які продовжуватимуть порушувати взяті під час виборів зобов’язання перед населенням, спіткає подальше погіршення балансу довіри-недовіри. Згідно з проведеним нами соціологічним дослідженням, почуття незадоволення діяльністю влади серед населення поступово зростає. Це пояснюється розчаруванням останніх в передвиборчих обіцянках. Звичайно, аванс довіри до влади існує, але це не стільки рейтинг нинішніх політиків, скільки вимога відчути зміни у суспільстві. Небезпека полягає в тому, що влада може не виправдати надій і опинитися в повній ізоляції від підтримки більшості громадян. Зростання протестних настроїв та недовіри можуть призвести до такого політичного конфлікту, коли словом вирішити уже нічого не вдасться. 
Фото із сайту http://tsn.ua


Категорія: Проблема | Додав: hroniker (06.02.2011)
Переглядів: 1164Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net