Вівторок, 11.12.2018, 07:27

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Проблема

«Жінка за кермом – це стихійне лихо», - стверджують водії-чоловіки. На відміну від європейських країн, де жінка є повноцінним учасником дорожнього руху, у нас жінка за кермом викликає суперечливі емоції, подекуди й… сміх.


Чи справедливим є твердження «Жінка за кермом – то мавпа з гранатою»? У цьому ми намагалися розібратися, розклавши на полички усі «за» і «проти».

-          Моя жінка за кермом як блискавка.

-          Що, так швидко їздить?

-          Ні, але завжди вдаряється в дерево.

Цей анекдот доводить той факт, що жінка за кермом – постійна тема для жартів. А як відомо, без диму – немає й вогню. Фахівці вважають, що жінки їздять не гірше за чоловіків, просто інакше. Особливою складністю для жінок-водіїв є повороти і заїзд на стоянку в обмеженому просторі. Найчастіше причинами аварій, де фігурує жінка, є зайва обережність, надмірна делікатність, недооцінка своїх здібностей і недостатній досвід. Майже половина, а то й більша частина всіх курсантів в автошколах – представниці прекрасної половини людства. За словами викладача правил дорожнього руху, інструктора з водіння ВАТ АТП 16808 Віталія Піщенюка, теорія дається жінкам легше, ніж практика. Вони довше освоюють техніку водіння й правила руху, а під час небезпечних ситуацій найбільше бояться за своє обличчя: опускають руки і пищать. Ми запитали в камянчан як вони ставляться до жінок за кермом.

-          Віталій: жінки менше п’ють, вони акуратніше їздять. У мене багато знайомих жінок-водіїв, які почуваються на дорозі не гірше, ніж чоловіки.

-          Паша: жінки дуже емоційні особи. На мою думку, надлишок емоцій, що може виникнути в нестандартних ситуаціях, може негативно відобразитися на реакції жінки під час дорожніх обставин.

-          Денис: іду я проспектом, переходжу дорогу на зелене світло. Тут переді мною проїжджає жінка і на проспекті повертає «проти шерсті». Через 20 м зупиняється, розуміє, що щось не так, бо зустрічний рух, здає назад, розвертається і їде прямо. Тому не знаю, жінок не можна пускати за кермо.

-          Юра: я ставлюся до жінок за кермом позитивно. Головне, щоб вони не порушували правила дорожнього руху і не купували права в автошколах.

Психолог Тетяна Сметанюк стверджує, що водіння жінки відрізняється від водіння чоловіка як фізіологічними, так і психологічними чинниками. «По-перше, саме суспільство сприяє тому, що чоловік за кермом більш впевнений, цілеспрямований, спокійний. Але як такої різниці між чоловіком і жінкою у водінні немає. Все залежить від досвіду, і того, наскільки людина відповідальна. З фізіологічної точки зору, чоловіки можуть більше часу проводити за кермом. А жінка більш розсіяна – вона може одночасно керувати автомобілем, думати про сімейні справи, розмовляти по телефону», - зазначає психолог.

Павліна Святкевич, студентка V курсу факультету української філології та журналістики К-ПНУ ім. Івана Огієнка, уже не один рік за кермом. Каже, перед тим, як відвідувала водійські курси, уже вміла їздити – батько навчив. Сьогодні не відчуває дискомфорту на дорозі. Каже, що жінка за кермом – це не мода, а данина часу.

Фото із http://vn.20minut.uaКатегорія: Проблема | Додав: hroniker (09.03.2011)
Переглядів: 1199 | Теги: інструктор, жінка за кермом, водінняДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net