Неділя, 09.12.2018, 21:22

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Театр

Три вистави з п’яти ми відвідали у рамках обласного театрального фестивалю-конкурсу «Подільська сцена-2012». Проходив він у Кам’янці-Подільському 31 жовтня.

14.50. На сцені міського будинку культури з’являються бродячі артисти. Це актори молодіжної театр-студії «Лінк» під керівництвом режисера Валерія Свереди демонструють жанр середньовічних фарсів. Доблесні лицарі, знатні дами, жонаті коханці, куртуазні кавалери, засідателі в таверні – герої старофранцузької театральної комедії легкого змісту з комічними прийомами. Переклад Санкт-Петербурзького театру «Таборвіль» звучить російською мовою.


Двопланова постановка (на першому – оповідач або ж головні актори, на другому - другорядні) об’єднала середньовічні танці - мальтійський бранль, каскадерський бій на мечах, і найголовніше – виставу на лицарську, дамську тематику, але з використанням абсурдних діалогів та перебільшення.

Глядачі задоволені, раз у раз заходячись добродушним сміхом. Вистава завершується. Більшість глядачів розходиться. Певно, думають, що The End.


«Акторів у нашому театрі небагато – до десяти. Зате допомагають хлопці з клубу історичної реконструкції «Подільська хоругва», - розповідає учасники колективу Арсеній Даниленко. - Вони знаються не тільки на відтворенні середньовічної доби, але й на реконструкції костюмів. До речі, з останніми, це - ще те питання. Де тільки можемо, шукаємо тканину: в гуманітарках, секонд-хендах, знаходимо середньовічні викройки (в Інтернеті, книгах, на гравюрах), і за ними дівчата шиють сукні, а хлопці – костюми епохи Середньовіччя».


Участь у такому конкурсі театр бере вперше, але для нього це - шанс отримати звання народного.

16.10. Одарка і Семен після довгої розлуки (парубок був на заробітках аж у Бессарабії) нарешті зустрічаються в рідному селі. Обіцяють більше ніколи не залишати один одного. Але не було б історії без трагічного любовного трикутника. Як завжди: бідний і багатий, вірне і безумне кохання, щастя і трагедія. П’єсу Марка Кропивницького «Дай серцю волю, заведе в неволю» інсценізували студенти коледжу культури та мистецтв за участю звичайних кам’янчан.

«У п’єсі грає пенсіонерка, яка полюбляє цю справу і є вірним учасником театру ще старого колективу, а господиню на вечорницях - жінка, котра працює на ринку (в минулому - вихователь дитячого садочка), проте дуже любить українську пісню, - каже режисер-постановник Інна Семенків. - Ми не обирали п’єсу спеціально для конкурсу. Задум її поставити був іще з літа. Але ж класика… Немає українського театру без п’єси Марка Кропивницького».


Надзвичайно реалістично, професійно та майстерно грали всі без винятку актори: Роман Дубінський (Семен), Інна Щадило (Одарка), Андрій Цимбалістий (Іван), Ганна Іваненко (Маруся), Тетяна Гудз (Морозиха), Любов Романюк (Зачепиха), Анна Ремньова (Христя). Проте, певно, найдраматичніша роль – роль Микити дісталася Роману Падурі.


Глумливий сміх, щирі сльози та біль він передав настільки правдиво, що глядачі в залі сиділи незворушно. Навіть наприкінці вистави, коли актори з’явилися на сцені, було помітно, що хлопець ще не вийшов зі свого образу. Браво! Колектив заслуговує на найвищу оцінку.


За словами Інни Семенків, надалі театр готуватиме щось різнопланове та сучасне.

18.15. Над народним голосом України – полтавською дівчиною Марусею Чурай іде суд. Її приговорили до страти за вбивство Грицька, знатного парубка на селі. Це – перша сцена вистави за однойменним романом у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай». Інсценують її актори народного аматорського театру «Тандем» у районному центрі культури і мистецтв «Розмай». Це – зовсім інший рівень, та й образи не менше складні, ніж у попередніх постановках. Хтось – забував слова, хтось – перегравав. Але в цілому акторам плюс за те, що взялися передати на сцені таку складну драматично й емоційно історію.

 

Коментар голови журі, заслуженого діяча мистецтв України, заступника директора обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Анатолія Бєлєванцева:

- Цей фестиваль є дуже розмаїтий. Адже в області існує понад 100 театральних колективів. Хоча в фестивалі беруть участь лише ті, що носять звання зразкових дитячих і народних дорослих. В області їх є 22. Ми вже побували в Нетішині – столиці театральних колективів, Шепетівці, Хмельницькому. А сьогодні – в древньому Кам’янці-Подільському. Враженні дуже позитивні.

Взагалі, театральний жанр вимагає великих затрат, тому що для пісні чи танцю треба 3-5 хвилин. А от упродовж двох годин тримати глядача в полоні своєї уваги не тільки завдяки акторській майстерності, але й костюмам, декораціям – дуже складно і дорого. Проте сьогодні кам’янецькі театри показали найвищу майстерність. Навіть не можу назвати, хто з них кращий. Кожен був яскравий у своїх номінаціях. Бачили цікаві молодіжні колективи, народну та історичну драму, інсценізовану за допомогою сучасних технологій. Але думаю, що переможе достойний.  

P.S. Цього дня свої вистави продемонстрували також народні аматорські театри Грушківсього СБК нашого району та Віньковецького РБК. Результат конкурсу стане відомим третього листопада. У разі перемоги театр матиме свій рейтинг, братиме участь у всеукраїнських фестивалях.

 Категорія: Театр | Додав: hroniker (01.11.2012)
Переглядів: 1379 | Коментарі: 1 | Теги: фестиваль-конкурс, Камянець, Подільська сцена, 20121 Анатолий   (27.11.2012 22:40)
МОЛОДЦІ! Дивився з захопленям!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net