Середа, 14.11.2018, 06:19

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Туризм

Біблійний Ной, виявляється, був не просто праведним чоловіком, а ще й певного роду винахідником. Використавши всесвітній потоп для організації подорожі, він став першим «туроператором» всіх часів і народів. Можливо, останнє твердження є трішки перебільшене. І тим не менш, це яскравий приклад того, як подія може надихнути на подорож. Саме принцип подієвого туризму фахівці планують застосувати для того, щоб у 2020 році кількість туристів у Камянці сягла 1 мільйона.

 

Ми станемо мільйонерами

Уявити, що найближчим часом кількість подорожуючих у Камянці зросте до одного мільйона, майже реально. Якщо, звичайно, докласти максимум зусиль, аби про перлину Поділля дізналися в усьому світі. Саме для цього, а конкретніше, для обговорення розвитку туристичної індустрії міста 3-4 листопада представники влади, громада і, сподіваємося, потенційні спонсори зібралися на VI інвестиційний форум «Розвиток туристично-рекреаційного потенціалу Кам‘янця-Подільського» .

 

Останнім часом Камянець позиціонують як місто європейського рівня. Воно цікаве і як місто фестивальне, і як місто туристичне, і як місто з природно-ресурсним потенціалом, і як об’єкт інвестицій. Тільки кошти треба вкладати в щось. У що саме? Що ж може зацікавити потенційних інвесторів у Камянці? За словами директора Департаменту гуманітарної політики Олени Куземи, саме подієвий туризм визначає долю туристичного міста. Адже подорожуючий приїжджає найчастіше на якусь подію чи видовище. У цьому плані ми рухаємося вперед.

 

Куди ми йдемо

За останній рік міською владою, бізнес-структурами та громадою було проведено низку фестивалів як регіонального, всеукраїнського, так і міжнародного рівнів: «Руська брама», «Дві фортеці», «Острів семи скарбів», «Остання столиця», «Республіка», «Земля героїв». У перспективі в місті розвиватиметься також військовий, весільний, діловий, релігійний, спортивний, освітній туризм. Окрім того, місто може заявити про себе в проектах «Познач Камянець на мапі світу» і «Туристична Україна в Інтернеті».

 

«Що вже зроблено у цьому напрямку? Розширено готельну інфраструктуру, побудовано будівельний гіпермаркет «Епіцентр», відтворено втрачені історичні забудови (Нова Західна вежа не враховується. – авт.), - розповідає директор Департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Володимир Хмелюк. – Наразі реалізується програма сучасного елітного житла, будівництво гіпермаркетів».

 

У зв’язку з тим, що форум перенесли на тиждень вперед, не змогли приїхати потенційні інвестори – Віталій Кличко та якийсь представник із Кабінету Міністрів. Натомість з конкретними пропозиціями завітали заступник міського голови Ченстохова (Польща) Пшемислав Коперський, консульський кореспондент Посольства Італії Джанлука Сарделі та менеджер з експорту австрійської компанії «Leither SpA» Орхан Мамед огли Ширінов.


Останній, зокрема, зазначив, що компанія готова вкласти кошти в будівництво оглядової канатної дороги в каньйоні річки Смотрич, проект якої ініціювала Кам’янець-Подільська міська рада. Створення додаткової атракції європейського рівня дозволить збільшити туристичний потік в 3-5 разів. Канатна дорога довжиною близько 5 км дозволить туристу оглянути 85% пам’яток архітектури. Вартість проекту – 12,5 млн. євро.

 

«Нереальне» майбутнє

Серед цікавих проектів, реалізація яких запланована у майбутньому, боюся навіть сказати в найближчому майбутньому, - будівництво торгового центру замість колишнього універмагу, що в Старому місті; створення екстремальних атракціонів, на зразок банджі-джампінгу, аеродинамічної труби; розвиток малої авіації та парапланеризму, якими зацікавилися німецькі колеги; будівництво аквапарку по пр. Грушевського; реконструкція казарм Старої фортеці під рекреаційно-туристичний комплекс із відповідною інфраструктурою, будівлі міської поліклініки №2 під водолікарню бальнеологічного курорту, гідроелектростанції під санаторно-курортний заклад розміщення класу «Економ», готельного комплексу «Палац Україна», що по вул. Лесі Українки, 32, з добудовою та надбудовою приміщень.


Реалізація всіх цих проектів здається надможливою. І хтозна, скільки пройде часу, перш ніж всі вони стануть дійсністю. Ми цього можемо вже й не застати. Зате вислухаємо ще не одну цікаву пропозицію з уст як інвесторів, так і громади міста. Адже на травень 2012 року заплановане проведення наступного форуму із не менш багатообіцяючою назвою «Розвиток промислового потенціалу Камянця-Подільського в екологічному аспекті».Категорія: Туризм | Додав: hroniker (04.11.2011)
Переглядів: 907 | Теги: проект, канатна дорога, Камянець, інвестори, ФорумДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net