Неділя, 18.11.2018, 05:18

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Туризм

Археологи Кам’янця натрапили на сліди Трипілля.

На загородженій території поряд із площею Польський ринок фахівці ДП ОАСУ «Подільська археологія» (керівник експедиції Валерій Мегей), проводячи планові розкопки, натрапили на… північно-східний кут трипільського житла.

Знахідка датується пізнім Трипіллям, тобто 4-3 тисячоліттям до н.е. Визначити це вдалося завдяки розкопаній кераміці та культурному шарові.

«До нас у цей трипільський шар явно ніхто не вкопувався. Житло знаходиться на глибині 1,3-1,5 м, - науковий співробітник «Подільської археології, старший науковий співробітник історичного музею-заповідника Петро Болтанюк показує місце розкопок. – У цьому ж шарі ми виявили кухлик – солідна знахідка. Є інший керамічний матеріал, який дозволяє стверджувати, що розкопаний нами шар належить Трипіллю. Але він ще практично не оброблений».

«Разом із тим ми сподіваємося, що кут трипільського житла – лише частина прихованого під землею об’єкту. Потрібні додаткові дослідження, які залежать від фінансування міської влади. А вони можуть привідкрити ще чимало сюрпризів, - інтригує Петро Болтанюк. – Кам’янець – це взагалі клондайк для археологів. Тут де не копнеш - скрізь історія».

У розкопках, окрім Петра Болтанюка та Валерія Мегея, брали участь ще кілька чоловік: студент та випускник історичного факультету К-ПНУ ім. І. Огієнка Володимир й Анатолій Богоноси, робітник Валентин Харчук. За словами наукового співробітника, при продовженні досліджень та популяризації об’єкту його можна було б зробити туристичним. А додавши кілька експонатів, показувати знахідку туристам і тим самим збільшити їх потік до нашого міста.Категорія: Туризм | Додав: hroniker (22.11.2013)
Переглядів: 979 | Теги: сліди Трипілля, Петро Болтанюк, ДП ОАСУ «Подільська археологія»Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net