П`ятниця, 25.05.2018, 01:58

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Туризм

За всю історію туристичної діяльності в "місті янголів" вперше кам'янчани та хотинчани мали нагоду взяти участь у міжнародному тренінгу для екскурсоводів за участю провідних фахівців світового рівня. Тринадцять учасників, котрі задіяні в туристичній галузі, упродовж десяти днів з 16 лютого намагатимуться продемонструвати перед своїми учителями не лише хороші теоретичні знання з англійської мови, але й практичні, спілкуючись «живою» іноземною в маршрутках, музеях, на вулиці. Той, хто успішно складе наприкінці іспит, отримає сертифікат міжнародного рівня.Тренінг проводиться у рамках реалізації проекту
USAID «Локальні інвестиції національної конкурентоспроможності». На запрошення координатора програм із розвитку туризму «Лінку» Геннадія Друзенка тренером для молодих кам’янецьких екскурсоводів  стала провідний експерт Світової федерації Національної асоціації екскурсоводів, випускниця Кембриджського університету, громадянка Великобританії Айріс Беррі. А її помічниками - випускники першого тренінгу 2007 року, члени Світової федерації екскурсоводів Анна Єрмакова з Севастополя та Геннадій Чудновець із Ялти.


Доповідач - Геннадій Друзенко

За словами Геннадія Друзенка, списки учасників формувалися через управління культури та туризму Кам’янець-Подільської міської ради. Спершу заявки на участь подали чотирнадцять осіб, двоє з них - хотинчани. Але після того, коли стало зрозуміло, що вимоги до навчання жорсткі (знання англійської мови на достатньому рівні, вимкнений телефон та повна зайнятість з 9.00 до 17.00), одна людина від участі відмовилася.На фото - Айріс Беррі

В Україні такі тренінги проводилися лише в кількох містах Криму. Більшість занять – практичного характеру. Аби уникнути будь-якої упередженості, екзаменаційні роботи перевірятимуть троє незалежних перевіряючих упродовж півтора-два місяці. Серед експертів буде й Айріс Беррі, котра безпосередньо спілкується з учасниками тренінгу. Врешті-решт той, хто складе вирішальне випробування (а для цього потрібно набрати не менше 60 балів зі 100), отримає сертифікат світового зразка. Вручення дипломів відбудеться у квітні під час відкриття туристичного сезону.На фото - Анна Єрмакова

«Якщо в Кам’янець таки потягнеться англомовний турист – то німець, британець чи американець без жодних вагань обере екскурсовода із міжнародним сертифікатом, - пояснює пан Геннадій. - Окрім формальних ознак, для учасників – це можливість ознайомитися на практиці з передовими технологіями, методиками, які на сьогодні існують в міжнародній екскурсійній галузі, а також у майбутньому самому виступити в ролі тренера свого регіону».


Про те, чи готовий Кам’янець приймати іноземних туристів, у чому специфіка екскурсійної діяльності в нашому місті і чому головного тренера занять Айріс Беррі вважають «туристичним слоном», розповів нам Геннадій Чудновець.Другий з правого боку - Геннадій Чудновець

- Яке перше враження від кам’янецьких учасників?

- Наше знайомство було миттєвим, вони лише представили себе і свою діяльність. Але я приємно здивований. По-перше, тим, що більшість учасників – молоді люди. По-друге, оскільки я - лінгвіст, то перш за все звертаю увагу на рівень володіння англійською мовою, і відзначу, що він досить непоганий. Екскурсовод має бути не лише провідником, але й носієм чималих знань з історії та культури. Оцінити професійний рівень учасників ми зможемо на практичних заняттях. Зі свого боку готові підтримати їх порадами і передати всі знання, якими самі багаті.


- Маєте досвід у тренуванні?

- Це не перша моя група. Для того, щоб стати міжнародним тренером, треба набути певний досвід. Спершу необхідно пройти спеціальний курс з підготовки тренерів. Після цього – взяти участь у міжнародному тренінгу для екскурсоводів, який ми разом із Анною Єрмаковою успішно пройшли в листопаді минулого року в Севастополі за підтримки проекту «Лінк». У результаті – отримали статус «національних» тренерів. Тепер наше завдання – набути досвід в Україні. Оскільки міжнародний центр тренінгу вимагає щонайменше сто годин практичних навичок викладання, через те ми і тут.


- Тобто це навчання не лише для учасників тренінгу, але й для самих гідів?
- Ми більше дізнаємося про колег, маємо шанс «варитися не лише у власному соку», а й пробувати свої сили у тренуванні інших.


- Чого вимагає така викладацька робота?

- За освітою я - викладач англійської мови. Тому вчити інших улюбленій мені справі – не новина. Єдине, що відрізняє викладання від тренування – це відсутність контрольних робіт і зошитів (усміхається). Але й ця справа нелегка і вимагає як від тренера, так і від гіда не просто хороших знань, а ідеальних. Хоча й цього недостатньо.


- Що ж тоді ще потрібно?

- Екскурсовод повинен доглядати за гостями, пояснювати їм щось і навіть виховувати. Хоча насамперед потрібно знати, що гід – це візитна картка будь-якого туристичного міста.


- А в чому особливість Кам’янця?

- Незважаючи на те, що я багато подорожував Україною і навіть Поділлям, жодного разу в Кам’янці до цього дня не був. Моє перше враження – це велике здивування. Я розділяю думку тих, хто каже, що Кам’янець-Подільський – перлина Поділля. Тут дуже глибоке історичне нашарування, яке може привабити гостей. Тільки подати цю родзинку треба цікаво і правильно.


- Що можете сказати про Айріс Беррі?

- О, Айріс, - це, як кажуть, один із тих слонів, на яких тримається світ, людина з великим досвідом у сфері туризму. Вона вміє спрямувати знання, досвід своїх учнів у правильне русло. Деякі з моїх колег, котрі працюють ще за радянською методикою, перетворюються в звичайних лекторів, магнітофон. Це неправильно і Айріс доводить цю тезу. Враховуючи сучасні міжнародні вимоги до екскурсійної діяльності, гід повинен «давати волю» туристам, щоб вони мали час проникнутися історією, осмислили інформацію. У будь-якому разі, якщо їм буде щось незрозуміло, вони перепитають. Туризм – це, перш за все, відпочинок, а вже потім – просвітницька діяльність.


Категорія: Туризм | Додав: hroniker (16.02.2012)
Переглядів: 1463 | Теги: проект, гіди, Лінк, екскурсоводи, Айріс Беррі, тренінг, Камянець, сертифікатДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net