Середа, 14.11.2018, 05:31

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Туризм

Нова Західна вежа, яка на початку серпня минулого року у період довготривалих дощів зазначала значних руйнувань, тимчасово врятована. Будівельна фірма «Гермес-С» під наглядом фахівців Національного історико-архітектурного заповідника перекрила дах, аби вберегти об'єкт від руйнувань у майбутньому. Як виглядає наразі тимчасове накриття вежі – бачили і ми.


- Після того, як стіни Нової Західної вежі несподівано обвалилися, розпорядженням міського голови Михайла Сімашкевича було одразу створено фахову комісію, яка визначила, наскільки серйозними є руйнування і що робити далі, - згадує директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Віктор Травінський. – Залучили також представників Львівського інституту «Укрзахід-проектреставрація», які два тижні тому на засіданні Вченої ради Національного історико-архітектурного заповідника представили цілісний проект «Ліквідація аварійного стану Нової Західної вежі».


Згідно із цим проектом, ліквідація руйнувань розтягнеться на три періоди. Перший передбачає виділення коштів в розмірі 350 тис. грн., другий – 1 млн. 115 грн., третій – 3 млн. 180 тис. грн. Загалом реставрація вежі потребує 5 млн. 183 тис. грн. Розрахований проект як мінімум на три-чотири роки.

За облаштування тимчасового даху, на яке груднева сесія міської ради передбачила 180 тис. грн., взялася фірма «Гермес-С» (директор Микола Сосуна). Працювала вона в кредит.

- Щоб не склалося враження, начебто департамент гуманітарної політики не має можливості заплатити виконавцям, хочу сказати, що гроші передбачені, - коментує директор департаменту Олена Кузема. - Однак за вимогою спершу маємо отримати акт виконаних робіт. У лютому робимо заявку, після чого всі кошти надійдуть до підрядника.


- Ми зрозуміли, що поки виділятимуться гроші з Держбюджету, багато втече води і часу, - пояснює міський голова Михайло Сімашкевич. -  Але враховуючи той стан, в якому до цих пір знаходилася вежа, ми вирішили витратити певну частину коштів, аби підготувати шатровий дах. Микола Іванович – це ще один приклад патріотизму, адже він вклав у роботу власні кошти та разом зі своїми хлопцями добросовісно виконав поставлене завдання. За це йому від імені виконавчого комітету подяка, - зазначив мер і вручив директору будівельної фірми почесну грамоту.Категорія: Туризм | Додав: hroniker (06.02.2012)
Переглядів: 1641 | Теги: Кам'янець, Нова Західна башта, дах, обвал, накриттяДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net