Середа, 12.12.2018, 14:53

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Туризм

На ділянці по вулиці Францисканській, 10 біля Вірменського бастіону завдяки археологічним розкопкам виявлено сліди трипільської культури, давньоруської доби XII-XIII ст., епохи Пізнього Середньовіччя XIV-XVIII ст., а також підземелля, вибите у скельній породі.

 

Ці дослідження упродовж чотирьох місяців із серпня 2012-го року проводили співробітники Кам’янець-Подільської археологічної експедиції при ДПОАСУ «Подільська археологія» та за сприяння історичного музею-заповідника й НІАЗ «Кам’янець». Результати розкопок археологи та наукові співробітники оприлюднили 26 листопада у залі Магдебурзького права (Ратуша).

На ділянці площею 2 тис. кв. м експедиція віднайшла також керамічні вироби, знаряддя з кременю та каменю трипільської культури, уламки посуду та зброю давньоруського часу XII-XIII ст., а також монети, прикраси, господарські, ювелірні речі доби Пізнього Середньовіччя.


За словами старшого наукового працівника історичного музею-заповідника Петра Болтанюка, роботи проводилися як у режимі археологічних розкопок, так і земляних будівельних робіт. Знайдено та обстежено середній і верхній ронделі – територіальні укріплення на скелястій основі XVIII ст.

Окрім того, виявлено комунікаційне сполучення між ними, яке використовувалося як вулиці міського парку, залишки житлових споруд, господарських ям, фундаменти будівлі, яка згадується у джерелах як будинок пана Конецпольського, а пізніше – цейхгауз. «Судячи з уламків арок будівлі, які збереглися, можемо говорити про Епоху Відродження, тобто середину 16 ст.», - стверджує Петро Болтанюк.

Проте надзвичайним відкриттям археологи вважають підземелля, східці якого викладені з пісковика. Ймовірно, використовувалося воно як підземний хід або ж холодильна камера. Швидше за все, до кінця підземелля дороблене не було. Проте достеменно невідомо, адже розкопки не завершені.«Роботи з відновлення втраченої історичної забудови, що мали лише науковий характер, стали можливими завдяки співпраці з ДП «Подільська археологія», - зазначив директор НІАЗ «Кам’янець» Василь Фенцур. - І на такому самому рівні біля Вірменського бастіону їх варто продовжувати. Матимемо музей з історії фортифікації міста під відкритим небом Своєї ж черги чекають територія монастиря домініканок, вулиця Успенська до Руської брами, південний квартал Польського ринку».


Фрагмент різьбленого білокам'яного блоку із вибраного будівельного сміттяКатегорія: Туризм | Додав: hroniker (26.11.2012)
Переглядів: 1327 | Теги: підземелля, Вірменський бастіон, розкопкиДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net