Середа, 23.05.2018, 04:29

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Туризм

Підготувала Лілія Лірук, прес-служба історичного музею-заповідника

За рекомендацією Посольства України в Туреччині, Кам’янець відвідав директор  музею  Святої Софії, одного з найбільших музеїв Туреччини, доктор Халюк Дурсун Бей.

Це відома особистість в своїй державі, в певний час він був заступником Міністра культури Туреччини. Основним завданням візиту було здійснити дослідження: яку спадщину залишила Османська імперія (як відомо, в Кам’янці її панування становило 27 років - з 1672 по 1699 роки) і видати солідний фотоальбом. Таке завдання доктор вже опрацював в Криму, зокрема, в Судаку та Бахчисараї. Приймав високоповажного гостя історичний музей-заповідник.

Перше питання до свого колеги, звідки ви дізналися про Кам’янець, поставив директор нашого музею Віктор Травінський. Відповідь була такою: «У турецьких архівних джерелах є багато відомостей про наше місто. «Було б добре, щоб ми разом подумали, як створити умови для наших науковців, аби вони мали можливість попрацювати з цими джерелами. Адже багато цінної інформації було вивезено саме за часів панування в Кам’янці Османської імперії, - продовжив Віктор Травінський.

Турецький колега обіцяв на своєму впливовому рівні посприяти у вирішенні цього питання. Йому було  вручено копію турецької грамоти 17ст., яка зберігається у фондах музею-заповідника з часів його створення і ніхто не знає, що це за грамота. Писана вона на староосманській мові, а її майже ніхто не знає в Туреччині. Однак доктор Халюк пообіцяв посприяти в цьому, може це дійсно якась історична цінність. Гість також познайомив з роботою музею Святої Софії, який щорічно відвідує близько 3-х мільйонів туристів, ознайомився з роботою історичного музею-заповідника і, звичайно, оглянув історичні місця, пов’язані з Османською імперією.

«Я радий, що відвідав таке чудове місто, вражений його красою, гостинністю людей, що проживають в ньому, і ще мені сподобалися амбітні плани щодо розвитку вашого музею. Ми домовилися, що будемо контактувати і допомагати в цьому напрямку», - підсумував доктор Халюк Дурсун Бей.                  


Категорія: Туризм | Додав: hroniker (22.11.2011)
Переглядів: 849 | Теги: Османська імперія, Халюк Дурсун БейДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net