Вівторок, 11.12.2018, 08:00

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Туризм

Минулого року Кам’янець-Подільський історичний музей-заповідник вперше провів всеукраїнську науково-практичну конференцію «Археологія та фортифікація Середнього Подністров’я». Ця тема виявилася настільки цікавою, що організатори не змогли оминути її і цьогоріч.


Конференція зібрала науковців, представників музейної галузі, археологів із 16 регіонів України. Основні теми, які розглянули її учасники, – археологія та фортифікація Кам’янець-Подільської і Хотинської фортець, розкопки в селищах Хмельницької області, дослідження символів і знаків язичництва й Середньовіччя. Згадали й окремих історичних постатей.

Приємно, що свої перші напрацювання і результати роботи продемонструвала археологічна постійно діюча експедиція, яка була утворена минулого року. Її ініціаторами виступили директор історичного музею-заповідника Віктор Травінський і директор НІАЗ «Кам’янець» Василь Фенцур. Одне із завдань, яке ставить перед собою експедиція, - визначення дати заснування Кам’янця-Подільського.

Перші свої розкопки, за словами директора ДП ОАСУ «Подільська археологія» Богдана Строценя, експедиція здійснила біля Вірменського бастіону. Крім укріплень часів Київської Русі, виявила кам’яну стіну глиняної кладки, яка згадувалася лише в письмових джерелах. Також досліджено будинок цейхгаузу, розрито фрагмент вулиці 19 ст., виявлено житлові та господарські споруди пізнього середньовіччя. Проводилися розкопки і на вулиці Францисканській, 10, внаслідок чого знайдено глинобитну піч 17-18 ст., монети 15-16 ст., прикраси, бронзову обкладинку. 

Свого часу велися роботи і на Північному дворику Старого замку, завдяки яким вдалося розкопати залишки фундаментів башти Чорної. Згідно з описами, саме вона охороняла в’їзд у замок.

За словами Віктора Травінського, сьогодні, як ніколи, варто прискіпливо ставитися до археологічних досліджень на території фортеці. Будь-які роботи треба завершувати до кінця, адже замок – основний туристичний об’єкт Кам’янця.   

Не оминули увагою і тему ув’язнення Устима Кармалюка в Кам’янець-Подільській фортеці. На основі архівних документів кандидат історичних наук Валерій Дячок вкотре доводив, що ув’язнення месника в Папській вежі – це всього лише легенда. Насправді ж його тримали арештованим в одній з камер на території фортеці, де нині знаходяться музейні приміщення. Сам же Кармалюк – не такий герой, як його малюють. Часто здійснював напади на безневинних селян і навіть родичів. 

Пленарне засідання конференції завершилося дискусією Дячка і декількох інших науковців з приводу того, ким же насправді вважати цю історичну постать – героєм чи злочинцем.Категорія: Туризм | Додав: hroniker (09.10.2012)
Переглядів: 1080 | Теги: археологія та фортифікація, фортеця, замок, конференціяДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net