П`ятниця, 16.11.2018, 01:07

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Туризм

«Честь і хвала!» - тричі виголосили міщани в залі Магістрату, віддавши шану новообраному уряду середньовічного Кам’янця. Так було наприкінці ХVІ-ХVІІ ст. А 25 лютого цього року це дійство інсценізували театралізовано.


Вибори війта і складання присяги урядовцями уже вдруге відтворили в Ратуші – залі магістрату - члени військово-історичного товариства під керівництвом Олександра Заремби. Йому дісталася роль старости. Війта зіграв Анатолій Паладійчук, лавника - Олег Мороз, радника - Віктор Годний, писаря – Дмитро Кондратюк, регента – студент коледжу будівництва, архітектури та дизайну Михайло Артковський. Міщани в залі – це другий курс 21-А групи цього ж коледжу.


Право вибору найвищої посадової особи зазначеного періоду - війта міщани Кам’янця-Подільського отримали 1594 року згідно з Магдебурзьким і на основі львівського права. Самі ж вибори (від трьох громад – руської, польської та вірменської) проходили в нас щороку у день Святого апостола Матвія (за римо-католицьким календарем 24 лютого).


Кожен із війтів приносив присягу. Спочатку в костелі апостолів Петра і Павла в присутності старости, а потім у Ратуші, де мав урядувати. Тут присягу складали також лавники, радники і регент, якого обирала Рада 40-а мужів.


«Сподіваюся, будете гідно урядувати в місті королівському», - звернувся до керівництва середньовічного Кам’янця староста, за яким залишалося головне слово. Міщани ж свій вердикт теж виголосили: «Честь і хвала!» Так уряд приступив до виконання своїх обов’язків на ще один рік.


 Категорія: Туризм | Додав: hroniker (25.02.2013)
Переглядів: 1142 | Теги: ратуша, вибори війта, магістратДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net