Середа, 14.11.2018, 05:23

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Виставки

Унікальні матеріали про Тараса Шевченка з фондів історичного музею-заповідника презентували в картинній галереї до 200-ї річниці з дня його народження.


Серед експонатів, які представили в літературній залі, де колись була меморіальна кімната на честь байкаря Микити Годованця, - розкішне видання-альбом про діяльність і досягнення Археологічної комісії, що діяла при Київському університеті. Півтора року (до березня 1847-го) в якості ху­дож­ни­ка, зби­ра­ча фоль­клор­них та ет­ног­ра­фіч­них ма­те­рі­а­лів в ній працював Тарас Шевченко. Якраз оформлення цього альбому – його рук справа.


«У жовтні 1846 року з двома пакетами документів і зазначеним альбомом Шевченко відправився у відрядження на Поділля та Волинь. Це видання він вручив архієпископу Арсенію Москвіну. В результаті 54 роки воно пролежало в Подільській консисторії – духовному управлінні, - розповіла старший науковий працівник історичного музею-заповідника Валентина Волкова.

- 1890 року засновник нашого музею Юхим Сіцинський вирішив із групою священиків, які займалися краєзнавством, організувати давньосховище для церковних речей, що розповідають про Кам’янець-Подільський край. Чимало матеріалів були взяті з консисторії. Так до їхніх рук потрапив і цей альбом. Зараз він зберігається в бібліотеці нашого музею». 

Унікальним є і прижиттєве фото Шевченка із восьми відомих, але досі ніде не опубліковане. Дісталося музею воно від художника В’ячеслава Розвадовського. А також вази з портретами Шевченка 1939 року; раритетні листівки, випущені Київським видавництвом «Час» 1911 року. На одній ілюстрований твір Шевченка «Причинна», на іншій - заклик про збір коштів на встановлення пам’ятника Кобзареві в Києві.

 

Виставку доповнили портрети Шевченка, написані місцевими художниками.Категорія: Виставки | Додав: hroniker (26.02.2014)
Переглядів: 939 | Теги: фотографії Шевченка, експонати, Тарса ШевченкоДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net