Вівторок, 11.12.2018, 07:28

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Виставки

Європейська зустріч «Схід-Захід», яка 11 червня пройшла у кам’янецькому фотоклубі «Погляд» за участю фотографів з Польщі, Чехії, України, об’єднала любителів фотомистецтва ще більше.

 

Європейські фотозустрічі «Схід-захід» - це так званий фотографічний рух, до якого нині входять фотоклуби Польщі («F cztery», м. Пьотркув Трибунальські), Словаччини («Obzor», м. Жиліна), Чехії (м. Яблунков), України («Простір фото», м. Рівне), Білорусі (Гродно). У 2009 році до фотографічного руху приєднався і київський фотоклуб «9x12».

Ось уже п’ять років, як колеги-фотографи організовують спільні тематичні зустрічі, і щороку – в іншій країні. Такий своєрідний фотоланцюжок полягає в організації кожним клубом спільних пленерів та виставок.


Першими українськими митцями, котрі взяли участь у «Європейських фотозустрічах», стали фотографи з Рівного. Наразі схожі заходи відбулися вже на словацькій та польській землях. За побажанням колег цього року місцем зустрічі було обрано саме Кам’янець-Подільський, де свою гостинність продемонстрував місцевий фотоклуб «Погляд». Щоправда, приїхали не всі фотоклуби, а лише польський, київський, чеський і словацький.

 

За словами голови фотоклубу «9x12» Андрія Чекановського, такі зустрічі дають можливість побачити світ, в якому живуть сусіди, подолати кордони заради творчого спілкування та пропагувати художню фотографію. А ще – єднання фотоклубів легше допомагає знайти підтримку в організації та проведенні спільних заходів. Якщо, наприклад, у Словаччині та Польщі місцеві уряди виділяють кошти на проведення «Європейських зустрічей, у нас навіть елементарні мистецькі заходи основані на ентузіазмі самих авторів або ж спонсорів.

 

Як правило, під час таких зустрічей колеги показують свої роботи, діляться напрацюваннями, обмінюються досвідом, цікавими сюжетами, новими ідеями. І зустріч у Кам’янці-Подільському не стала винятком. Свої роботи презентували польський («F cztery»), чеський і кам’янецький («Погляд») фотоклуби. Здивувало те, що в наших сусідів на полотнах абсолютно інші сюжети, ідеї, ракурси. Переважно чорно-білі тони, незвичайні образи, зухвала зйомка. Але все це настільки правильно і точно передає картину життя, вічні теми, котрі завжди хвилюють усіх і все, що не може не вражати й не захоплювати.

 

Приємно, що частину фоторобіт, які учасники фотографічного руху зроблять у Кам’янці, буде передано спонсорам. Пізніше ці фото використають для виготовлення листівок, альбомів та іншої туристичної продукції.Категорія: Виставки | Додав: hroniker (13.06.2011)
Переглядів: 954 | Теги: фотографічний рух, 9x12, Європейська фотозустріч, фотоклуб, «Obzor», погляд, «F cztery», «Простір фото», червень, Схід-ЗахідДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net