П`ятниця, 25.05.2018, 02:03

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Виставки

У чернівецькій виставковій залі «Вернісаж» 13 лютого відбулось відкриття виставки Олександра та Іванни Брензеїв. Вернісаж відбувся в урочистій та водночас невимушеній атмосфері.

Теплі слова привітанні сказали Заслужені художники України Іван Балан та Борис Негода, члени чернівецької обласної Спілки художників України Іван Гордіца, Володимир Краснов. Найщиріші побажання прозвучали і від колег та учнів маститого художника.

Олександр Брензей, народився 1951 р. на Поділлі. Вищу освіту отримав в Одеському державному педагогічному інституті на художньо-графічному факультеті. З 1972 року викладає у  Кам’янець-Подільській дитячій художній школі. Самобутній художник-аквареліст, талановитий педагог. Творча спадщина художника становить понад 260 назв картин. Упродовж всього життя він веде активну творчу діяльність як на місцевому, так і всеукраїнському рівнях.

Твори Брензея вирізняються живописною манерою та самобутністю. Тобто вони мають свій, особливий, індивідуальний стиль, який митець виробив протягом свого творчого життя, а власне неповторне бачення було притаманне йому ще на початках.

Автор незмінний у своєї любові до цієї вибагливої, примхливої, камерної техніки акварельного живопису. У ній художник створює справжні «полотна на папері», які набувають філософського звучання та картинної довершеності. Побудовані на тонких тональних переходах, вони сяють чистотою і прозорістю фарб.

Продовжує писати і дороге його серцю Поділля. Бездоганне володіння технікою дозволяють йому передавати надзвичайно складні та тонкі нюанси освітлення і кольору, легко, невимушено акварельні випадковості підкоряти своєму задуму.

З роками у творах майстра трохи змінюється колорит, в ньому настійливо починають звучати мажорні тони, а на зміну романтичній ностальгії, що була притаманна його пейзажам 80-90-х років, прийшла мудра захопленість розкішшю рідної землі. 

  Художника не приваблює полювання за пленерними ефектами, не спокушає модна безпредметність, не має він і потреби вихлюпувати на полотно свої внутрішні проблеми. Його формат – епос, а творча концепція пов’язана із кредо Леонардо-Сезанна: «Істина у Природі!». Лише додати: «Природі його Поділля, його Країни-України».                                                                                                                            

Іванна Брензей, народилась у 1992 році у Камянці-Подільському. Перші навички образотворчого мистецтва отримала у міській ДХШ, а найголовніше: відданість мистецтву - в майстерні батька.  У 2010 році стала студенткою факультету реставрації творів образотворчого мистецтва К-ПНУ ім. І. Огієнка. Її вирізняє величезна працьовитість, вдумливість, творча імпульсивність.

Іванна пробує знайти свій стиль у різних техніках і жанрах. Виконує портрети, натюрморти, пейзажі, у численних замальовках і етюдах відпрацьовує  лінію, штрих, мазок, шукає гру кольору та відтінків, поступово прагнучи оволодіти свободою художнього висловлювання та знайти власну творчу манеру.

Катерина Дегтяр, мистецтвознавецьКатегорія: Виставки | Додав: hroniker (21.02.2013)
Переглядів: 989 | Теги: Іванна Брензей, виставка, вернісаж, Чернівці, Олександр БрензейДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net