Середа, 14.11.2018, 03:18

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Виставки

Ця картинка – прижиттєвий портрет подільського художника Олександра Грена, якого намалював його учень Аркадій Данилюк.


Таких замальовок та ескізів у картинній галереї, де 23 травня до 115-річчя з дня народження Олександра Грена презентували виставку, - чимало. Як і самих робіт художника. Тільки біда в іншому - подивитися на них ніхто не прийшов, окрім популяризаторів живописця – кількох викладачів художньої школи.

Справа в тому, що з мистецтвом Олександра Грена знайомі лише вузькі кола людей. У молоді ж, навіть творчої, – інші авторитети, стильові вподобання. Між тим, у подільського художника, який походить з аристократичної родини, своя манера написання картин, глибина й знаки, за допомогою яких він передавав смисл і значення відображеного на своїх роботах. 

А це – плоди подільської землі, яку він дуже любив, елементи фольклору, подільські килими. Він умів у вигляді останніх передавати ліси, поля, хати. Що вже говорити про його відому подолянку. 

«Я його дуже погано пам’ятаю, - розповідає викладач художньої школи Катерина Дегтяр. – Коли я приїхала у 80-х до Кам’янця, він хворів. Якось негарно було йти знайомитися, хоча мені радили. Грен користувався авторитетом і шаною серед своїх знайомих, колег. Але в народі відомим не був».

До речі, картин Олександра Грена збереглося дуже мало – кілька десятків. Багато з них пропало під час війни. Можливо, більшу частину художник знищив сам.

Якщо ви завітаєте на виставку, яка діятиме (обіцяють) ціле літо, - зможете детальніше ознайомитися з життєвою і творчою біографією подільського митця, побачити його картини, ескізи, замальовки, а також портрети Аркадія Данилюка.Категорія: Виставки | Додав: hroniker (23.05.2013)
Переглядів: 1444 | Теги: Поділля, Аркадій Данилюк, Олександр Грен, художникДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net