Середа, 14.11.2018, 05:32

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Виставки

У картинній галереї відкрилася виставка робіт українського художника, графіка й етнографа Володимира Гагенмейстера «Архітектура Кам’янця».

 

Експозиція представлена близько 20 замальовками Кам’янця-Подільського - міста, якому живописець, вчений, громадський діяч Володимир Гагенмейстер присвятив значну частину свого життя. Це був найплідніший період його творчості – з 1916 по 1933 рр.


На роботах автора – Стара фортеця, Руська брама, дзвіниця Вірменського костелу, Турецький мінарет, Іоанно-Предтеченська церква, Тринітарський костел та інші пам’ятки архітектури. Такими, як на роботах Гагенмейстера, ці вулиці та визначні місця можна було побачити лише на поч. XX ст. Сьогодні кам’янчани мають можливість «доторкнутися» до історії свого міста, відвідавши виставку в картинній галереї.


Нині роботи Володимира Гагенмейстера надзвичайно рідкісні, оскільки більшість із них були знищені під час окупації фашистами. Окрім того, вони надзвичайно ціняться науковцями та дослідниками. Наприклад, архітектором і графіком Володимиром  Січинським, котрий високо оцінив у статті «Видання мистецько-промислової школи в Кам'янці» за 1937 рік народознавчу діяльність на Поділлі тоді уже репресованого художника-графіка і використав його подільські матеріали при написанні роботи «Вступ до українського краєзнавства».

 

Коротко про Гагенмейстера

Народився в м. Виборг, Петербурзька губернія. Навчався в Центральному художньо-промисловому училищі Петербурга, отримав звання художника прикладного мистецтва. З 1913 працював викладачем у Псковській художньо-промисловій школі. У 1916 молодого художника направили в Кам'янець-Подільський, де він очолив художньо-ремісничі навчальні майстерні. Досліджував народне мистецтво і організував при художній школі майстерню літографії (1921 - 1931).

У 1933 запрошений викладати композицію і графіку в Харківський поліграфічний інститут, одночасно очолив відділ графіки Харківської картинної галереї. Пізніше переїхав до Києва, де став керівником експериментально-художніх майстерень при Музеї українського мистецтва. У 1971 дочка художника створила в Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України його персональний фонд і з часом організувала виставки в Києві, Львові, Кам'янці-Подільському.Категорія: Виставки | Додав: hroniker (17.06.2012)
Переглядів: 1634 | Теги: графік, Гагенмейстер, Кам'янець, художникДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net