Понеділок, 23.04.2018, 00:45

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Виставки

У картинній галереї на постійній основі відкрилася експозиція портретного живопису подільських, переважно невідомих, художників XVIII-XIX ст.

 

Фонди художнього відділу історичного музею-заповідника зберігають близько 6 тис. експонатів. Тож представлені в трьох залах картинної галереї портрети подільських шляхтичів, православних, католицьких і вірменських священнослужителів, світських персон – лише краплина в морі. Але й показати їх усіх поки що немає можливості.

«Довгий час ми тільки мріяли про реставрацію наших фондових картин, - розповідає  науковий працівник художнього відділу історичного музею-заповідника Лілія Троїцька. - На сьогодні ця проблема частково вирішена – у відновленні експонатів нам допомагають студенти К-ПНУ ім. І. Огієнка. Практично всі картини цієї виставки реставровані саме ними, і лише кілька – киянами».

За словами пані Лілії, історичний музей-заповідник виділив кошти на те, щоб одягнути фондові полотна в золотисті рамки - багети. Тепер вони виглядають пристойно і «багато».

В одному із залів представлені портрети (які ще зберегли площинність, художні особливості ікон) знатних осіб, зокрема фундатора Домініканського костелу Михайла Францішека Потоцького, гетьмана Івана Мазепи, польського короля Яна Казимира, одного з керівників Києво-Могилянської академії, архієрея Самуіла Мисливського. Є і портрет невідомого в турецькій шляпі.


В іншому залі – образи Святих Михайла і Павла, картина зі сценою оплакування Христа.

«Ці ікони потрапили до нас різними шляхами, - каже Лілія Троїцька. - Не секрет, що картинна галерея створювалася спершу як давнє сховище церковних цінностей, речей культового призначення. Крім того, в часи репресій, коли ікони знищувалися, саме музейники намагалися хоч якось їх захистити».


Третій зал представляє портрети світських осіб. Більшість із них виконані в одному стилі. Одна є і такі, що виходять за рамки стандартів того часу, наприклад портрет молодої дами із собачкою.


«У зв’язку з відкриттям виставкової зали на Соборній, маємо можливість виставляти   унікальні експонати з наших фондів. Та й туристи цього вимагають. Адже їм цікаво подивитися саме на історичні роботи, а не на сучасні», - зазначає науковий працівник.Категорія: Виставки | Додав: hroniker (07.09.2012)
Переглядів: 1058 | Теги: портрети, живопис, виставка, Лілія Троїцька, картинна галереяДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net