П`ятниця, 25.05.2018, 01:57

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Виставки

23 травня 114 років тому народився талановитий художник, доля якого нерозривно пов’язана з Поділлям. Більше того – з Кам’янцем-Подільським. Ім’я цієї людини – Олександр Грен.

 

Попри те, що більшу частину свого життя і творчості Олександр Грен присвятив нашому місту, більшість кам’янчан, напевно, і не здогадуються про його існування. Виправити цю ситуацію спробували викладачі дитячої художньої школи, організувавши в закладі вернісаж невідомих творів із приватної збірки учня Олександра Грена - Аркадія Михайловича Данилюка. Саме останній був найближчою і найдорожчою серцю подільського художника людиною, був йому соратником і другом. А ще – доглядав за Греном, коли той був у важкому стані.


Не дивно, що Аркадій Данилюк – один із тих, хто знає про свого учителя найбільше. Якби не Аркадій Михайлович, котрого запросили на зустріч, то, можливо, ніхто б і не дізнався про те, чому Олександр Грен так любив Поділля, а ще більше – зображувати на своїх полотнах подолянок.


Одна із найвідоміших робіт художника – «Старе місто на Поділлі». Кілька його полотен знаходяться в картинній галереї міста. Окрім того, в художній школі є картина, на якій зображена подолянка із характерним для того періоду головним убором – багатою  хустиною. Схожу роботу представив із власної колекції Аркадій Данилюк, котрому художник і подарував її.


Аркадій Михайлович відзначає, що Грен надзвичайно обожнював Поділля, особливо – подільський ринок. Йому подобалося віднаходити тут старовинні речі, дорогоцінні, на його думку, вишиті килимки. А ще Гренові подобалося подільське поле, побут, звичаї. Все це стало натхненням для наступного і найкрасивішого періоду його творчості. І дві картини з подолянками яскраво це підтверджують.

Окрім самих робіт Олександра Грена, його ескізів, на виставці представлені нариси та замальовки самого Аркадія Данилюка, котрий, доглядаючи за своїм учителем, іноді малював його. Так з’явилася ціла серія робіт про останні роки життя подільського художника.

Присутній на святі видавець Мирослав Мошак підтримав ідею гостей видати щось на зразок каталогу або подарункової книги про творчість Олександра Грена. Він заслуговує на те, аби про нього знали, і не лише в Кам’янці чи Україні.

 Категорія: Виставки | Додав: hroniker (24.05.2012)
Переглядів: 2020 | Теги: Поділля, Кам'янець, художник, Олександр ГренДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net