П`ятниця, 25.05.2018, 02:01

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Виставки

Із виставкою карикатур до Кам’янця-Подільського на початку жовтня завітали члени Асоціації карикатуристів України.

Близько 120 своїх робіт у Вірменській криниці представили художники як професіонали, так і любителі цього жанру мистецтва з усіх регіонів України. На відкриття виставки приїхали голова Асоціації Костянтин Казанчев, Віктор Голуб та Олександр Житніков. Більшість карикатур говорять самі за себе, сюжет зрозумілий, а зміст кожен вбачає різний. Так, на одній роботі – чоловік лікується від алкоголізму банкою з огірками та горілкою з перцем; на іншій – ув’язнений плаче від того, що надкусивши булку, зламав зуби об гострий предмет, який йому, певно, передали на волі. Ще одна робота – де за штрихкодом, як за камерною решіткою, стоїть українець. Костянтин Казанчев наголошує, що карикатура – це маленька сценка, якій не потрібні слова. Головною є сатира. Вона змушує нас замислитися над тим, у якому світі ми живемо, чим займаємося, з ким розмовляємо. 

К. Казанчев

Наприклад, роботи Віталія Грінченка, члена Асоціації карикатуристів, які можна знайти у всесвітній паутині, публікуються у багатьох українських та російських виданнях. Гумор змушує людей посміхатися гротескним образам, і знаходячи в них знайомі риси, позбуватися стереотипів мислення. «У конкурсах карикатуристів йде боротьба за те, хто кого передумає, а не перемалює, тому що думка цінується більше, ніж художня майстерність, - каже Віталій. - Ідеї виникають внаслідок різних асоціацій. Як вибудовується асоціативний ряд, пояснити важко – прочитана книга, якесь слово, жест… У будь-якому випадку карикатура – це лаконічність, але разом з тим і глибина думки.


«Багато митців намагалися пояснити, хто ж такі карикатуристи. Більшість доходять до висновку, що це симбіоз художника та сатирика», - каже голова Асоціації.

О. Костенко

За словами пана Костянтина, українські художники-карикатуристи практично на кожному міжнародному конкурсі стають лауреатами. Жоден каталог світових конкурсів не обходиться без переможців Асоціації. Свідченням цього є хоча б те, що за період незалежності її художники привезли з Австралії, Англії, Бельгії, Бразилії, Іспанії, Греції близько чотирьохсот призів.

Асоціація карикатуристів створена у 2002 році та об’єднує 31 художника – неодноразових переможців міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Це суспільна державна неприбуткова організація. Основним заходом, який проводить Асоціація карикатуристів, є конкурс карикатур «Незалежність». За період з 2002 року проведено 5 всеукраїнських та 7 міжнародних конкурсів, в яких взяли участь художники з 69 країн світу, а також 16 виставок карикатур у Києві, Запоріжжі, Дніпропетровську, Полтаві, Рівному.

 
Категорія: Виставки | Додав: hroniker (11.02.2011)
Переглядів: 918 | Теги: виставка, культураДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net