Неділя, 18.11.2018, 05:14

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Виставки

  У п’ятьох гітарах – 21 тисяча сірників, в Євростадіонах – майже 15 тисяч. Незвичайні вироби зі звичайних запалювальних паличок виготовляє майстер народних художніх промислів об’ємного моделювання тернопільчанин Мар’ян Вархолік. Першого травня хлопець презентував свою колекцію у пристінному корпусі Старої фортеці.

  Все почалося 2008 року, коли Мар’ян вступив до Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя. З того часу він почав шукати своє творче «я» і таки знайшов, взявши до рук звичайні сірники.

   «Просто в певний час під руками опинилися сірники. Так і захопився цією технікою. А згодом захоплення переросло в мистецтво. Починаю з фундаменту, основи. Для цього треба мати просторову уяву і терпіння», - розповідає майстер, роботи якого знаходяться у приватних колекціях України та Канади.

  Серед перших проектів - музичні інструменти, тобто гітари, яких на сьогодні Мар’ян створив уже п’ять, затративши на них 21 тисячу сірників. Далі «піддослідними» стали стадіони, що 2012 року приймали Євро. На точні копії НСК «Олімпійський», «Донбас Арена», «PGE Арена» та самостійно спроектованих пішло 14430 паличок.

  А рік тому майстер взявся за проект «Замки Тернопільщини». «Першою моєю роботою в цьому напрямку стала сірникова копія Бережанського замку, хоча працювати над ним почав ще кілька років тому. У цій роботі найбільше сірників використано – 6460, - говорить Мар’ян. - Елементи кріплю за допомогою звичайного клею, хоча раніше використовував стародавній спосіб – муку з водою (пізніше відмовився, бо виріб висихав і тріскався)».

  Більшість робіт із привезеної колекції в 19 творів (а всього у нього їх близько сорока) продемонструє красу саме Тернопільщини. Адже хлопець - із Великих Гаїв. Окрім об’ємного моделювання, тут представлені й рельєфні картини, але всі - з сірників і навіть сірки. Так, останню речовину Мар’ян не викидає, а використовує для декорування.

  Мар’ян Вархолік – не єдиний майстер в Україні, та й навіть у світі, який працює з об’ємним моделюванням за допомогою сірників. Але вам не треба далеко їхати, щоб переконатися в цьому. Варто всього лише зайти на територію Старої фортеці.Категорія: Виставки | Додав: hroniker (02.05.2014)
Переглядів: 1489 | Теги: об'ємне моделювання, сірники, Мар’ян ВархолікДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net