Четвер, 21.06.2018, 03:28

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Виставки

Найбільша виставка у світі Експо-2010, присвячена урбанізації, архітектурі та іншим аспектам міського життя,  уже вп’яте в кінці вересня пройшла в Шанхаї. У ній взяли участь близько 200 країн та міжнародних організацій. Цьогоріч Україна вперше представлена на всесвітній виставці. На прохання Мінекономіки взяти участь в експозиції відгукнувся лише Кам’янець-Подільський.

 

              Україна однією з перших підписала з організаторами меморандум про створення власного павільйону площею 500 кв. м. Експозиція, лейтмотив якої «Від стародавнього до сучасного міста», демонструє розвиток України від прадавніх часів і до модерної архітектури сучасності. Автори проекту народний художник України Анатолій Гайдамака та дизайнер Анна Гаєвська оформили український павільйон у Трипільському стилі.

 

Орнаменти на його стінах є оригінальними малюнками трипільців, які прикрашалися червоними, чорними і білими кольорами. Так, "бігучі" або нескінченні спіралі із зображенням вужів, змій - ідея плинності часу і зміни пір року; собаки - охоронці посівів і стад; хрести у колі – основні символи українського павільйону.

Центральним елементом павільйону була експозиція "Місто XXI століття", яку презентував член Союзу архітекторів України Ігор Свистун. Україна запропонувала світу архітектуру нового типу, яка використовує у зведенні будинків, районів та цілих міст пластику, народжену з символіки древньої культури Трипілля. На трьох великих екранах транслювалися фільми "Україна: крізь віки", "Міста України", "Україна XXI століття", "Місто XXI століття". На експозиції Камянець-Подільський представлений як місто семи культур.

Кожен відвідувач за бажанням міг взяти участь у майстер-класі, власноруч розмалювати писанку або виліпити глечика, скуштувати національні страви у ресторані української кухні.

    

На все це Міністерство економіки України виділило 8 мільйонів гривень (для порівняння, бюджет павільйону Саудівської Аравії майже 300 мільйонів доларів). Ходили чутки, що із зазначених вище коштів частину витратили не за призначенням. Куди саме – зясовувати  ніхто не хотів.

У той же час Президент України Віктор Янукович назвав недостатнім наповнення нашого павільйону на Експо-2010, хоч сам факт присутності держави на виставці у Шанхаї схвалив. За словами українського президента, практично повна відсутність уявлення про Україну в Національному павільйоні є великим недоліком державної політики.

Пересвідчитися у цьому вирішила і офіційна делегація представників влади Кам’янця-Подільського: Анатолій Нестерук, у минулому міський голова, та його заступник з гуманітарних питань Олег Демчук. Делегація з 19 осіб упродовж тижня перебувала в Китаї.

 Розповідаючи про свої враження після поїздки, колишній мер Кам’янця-Подільського Анатолій Нестерук вважає, що місто гідно представило Україну. Незважаючи на мізерні кошти, виділені на зведення павільйону, щодня  через нього проходили близько 25 тис. відвідувачів. Можливо, за рахунок того, що автори проекту оформили павільйон у стилі Трипільської культури. За визначеннями багатьох учених, вона дуже схожа на культуру Китаю тих часів.

Проведення Експо-2010 в Шанхаї – це важлива подія не тільки для самого Китаю, але й для усього світу. Бо гідне представлення кожної країни у майбутньому може позначитися на співпраці економічно розвинених держав. На виставці Україна мала б продемонструвати колосальний економічний та науково-технічний потенціал.  Ми ж, як завжди, повернулися не тим місцем до розвинутих країн, намагаючись в черговий раз довести, що битись об лід – це менталітет не українців.
Категорія: Виставки | Додав: hroniker (06.02.2011)
Переглядів: 888 | Теги: Китай, експо, культураДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net