Вівторок, 22.05.2018, 11:14

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)Головна » Виставки

Нове життя дають забутим і невідомим полотнам з фонду історичного музею-заповідника студенти спеціальності «Реставрація творів живопису» К-ПНУ ім. І. Огієнка. А ті, в свою чергу, допомагають їм вступити у магістратуру. Як? Читайте далі.

«О Боже, я вже переживаю», - туди-сюди верхньою залою картинної галереї ходить одна зі студенток-реставраторів у картинній галереї 27 червня. Цього дня тут проходить прилюдний захист бакалаврських робіт тринадцяти майбутніх (як дехто планує) магістрантів університету імені Івана Огієнка. 

«Проводити в картинній галереї захист робіт студентами запропонували ще кілька років тому наші викладачі Олександр Віштаченко і Тимур Такіров. Свого часу вони закінчили бакалаврат Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, а потім – магістратуру Київської національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Сказати, що вони друзі, нічого не сказати, це – рідні люди», - розповідає голова державної екзаменаційної комісії, доцент кафедри мистецьких дисциплін Інна Березіна. І продовжує: «Реставрація творів живопису» - єдина спеціальність,  яка підтримує українські традиції академічної освіти. Після сьогоднішнього захисту студенти отримають диплом бакалаврів, а кращі потраплять у магістратуру».

Голову комісії вже кличуть до роботи. Компанію Інні Березіній складають викладачі кафедри - Борис Негода та Наталя Урсу, котра й започаткувала 2003-го року цю спеціальність. У залу з такою вишуканою аристократичною атмосферою, яку навіть неможливо словами передати, трохи розгублено заходять студенти. «Викиньте все сміття з голови, як із кошика, й покажіть, які ви розумнички», - налаштовує на позитив Наталя Урсу.

Бакалаврська робота кожного із доповідачів складається з трьох частин: теоретичної і найголовніших - реставрації твору живопису, який за угодою з університетом надає музей-заповідник, та виконаної копії якоїсь роботи.

До кафедри першою стає Анна Шелепницька. Багато не говорить, екзаменатори запитують лише про практичну частину роботи. Аня робила копію натюрморта Хрістофера Паудіса й реставрувала портрет польського поміщика Міхала Собанського (художник Кароль Міллер). Картина датована початком 19 ст. «Полотно дісталося мені без підрамника, з латками, записами, - каже студентка. - Було порване, зашите голкою і ниткою в кількох місцях. До мене хтось уже реставрував цю роботу і судячи з усього – невдало. Якщо є втрати, головне завдання – максимально автентично відновити полотно й не вдаватися до фантазій».

Наукові керівники дівчини пропонують оцінити її роботу на відмінно. У свою чергу Аня каже, що вступатиме в магістратуру. Хоча в ту суботу вже мала б народити своє перше маля. З цього приводу не журиться. Каже, що допомагатимуть чоловік і мами, бо вчитися ж треба. Свою роботу в майбутньому пов’язує саме з реставрацією.

«Наші студенти – не в такому становищі, як інші, - говорить опісля Інна Березіна. – Вони не просто досліджують історичний портрет чи школу певної епохи. А рік працюють над реставрацією картини, яка потім прикрашає зали картинної галереї. За роки існування спеціальності студенти-реставратори відновили близько ста полотен. Знайдено унікальну роботу Тетяни Яблонської. Й ми цим дуже пишаємося».Категорія: Виставки | Додав: hroniker (27.06.2013)
Переглядів: 891 | Теги: студенти, захист, реставратори, бакалаврська роботаДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net