Неділя, 18.11.2018, 05:50

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Виставки

   До вересня тут презентуватиметься виставка картин європейського художника Георгія Косміаді «Музика кольору». Її нещодавно привіз у місто Рівненський обласний краєзнавчий музей.

   «Коли 1921 року в центральній Україні була встановлена радянська влада, а Волинь відійшла до складу Другої Речі Посполитої – вона виявилася найближчим закордонням для українських та російських емігрантів, яких не сприймали більшовики.

  Георгій Косміаді з’явився в Рівному 1915 року. За національністю наполовину грек, наполовину – росіянин, він прожив у нас 24 роки.

  Це був найкращий період його життя, бо мав можливість творчої самореалізації (хоча як художник формувався в Москві). У всіх п’яти гімназіях Рівного Георгій Петрович викладав малювання, креслення, естетику…», - розповідає старший науковий працівник відділу науково-методичної роботи рівненського краєзнавчого музею Людмила Шлапак.

  У 30-роки XX ст. художник потрапив у поле зору спецорганів, бо сам був російським офіцером, а його дружина – російськомовною німкенею. 1940 року виїхав на її етнічну батьківщину - в Гамбург. Тут працював художником-оформлювачем у престижному театрі «Талія». Через п’ять років вийшов на пенсію і став вільним художником. Прожив 81 рік.

    В основному, митець писав за спогадами. На роботах Косміаді можна помилуватися німецькими пейзажами і не тільки. Особливістю його творчості є досконале володіння всіма відтінками темних барв – так званим візантійським стилем. Працював художник і з аквареллю та маслом, не оминав техніку «монотипія».

  Близько сорока картин, що привіз Рівненський музей до Кам’янця, – лише частина великої мистецької збірки Косміаді. Його дочка Надія успадкувала більше 5 тисяч робіт. Музейники із Рівного запевняють, що у вересні вона планує відвідати наше місто.

Косміаді з донькою Надією. 1924 р. Рівне

  Що ж до самої виставки, то її також профінансувала спадкоємиця художника. Вона дуже хоче, щоб роботи батька побачило якомога більше людей в Україні. На сьогодні його картини побували у 19 містах.Категорія: Виставки | Додав: hroniker (31.07.2014)
Переглядів: 777 | Теги: Георгій Косміаді, виставка, Рівненський краєзнавчий музей, Музика кольоруДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net